Plzeň: Město podpoří technické, volnočasové i tělovýchovné aktivity dětí a mládeže

10.07.2016 8:32 | Zprávy
autor: PV

Vyhlášení čtyř dotačních programů v oblasti školství, mládeže a tělovýchovy pro rok 2017 schválili na konci června radní města Plzně. Podpořit chtějí primární prevenci rizikového chování, tělovýchovné činnosti, aktivity k technickému vzdělávání a volnočasové aktivity dětí a mládeže. Celková částka, kterou je město připraveno uvolnit z rozpočtu magistrátního odboru školství, mládeže a tělovýchovy, je 3,63 milionu korun.

Plzeň: Město podpoří technické, volnočasové i tělovýchovné aktivity dětí a mládeže
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

„Cílem prvního dotačního programu na podporu primární prevence rizikového chování je podpora předcházení takového chování ve školách, které zajišťují povinnou školní docházku na území města Plzně. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků činí 500 tisíc korun, maximální výše dotace v jednotlivém případě je 50 tisíc korun,“ přiblížila Eva Herinková, náměstkyně primátora pro oblast školství a sociálních věcí. Prostředky mohou být využity na zajištění besed a projektů pro žáky k problematice rizikového chování, zajištění seminářů pro pedagogy nebo pro specifické programy primární prevence neziskových organizací.

Tělovýchovné aktivity v roce 2017 podporuje druhý dotační program, i v něm bude rozděleno 500 tisíc korun přihlášeným subjektům, výše jednotlivé dotace bude maximálně 50 tisíc korun. Cílem programu je aktivně zapojit základní školy do podpory tělovýchovných a pohybových aktivit žáků, vzbudit v nich zájem o pravidelnou sportovní činnost, motivovat je k volnočasovému sportu a aktivnímu přístupu k životu. Školy mohou finanční prostředky použít na pořádání tělovýchovných a sportovních akcí, olympiád, na činnost sportovních kroužků a další.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České Budějovice: Šikovné učně pozdravila primátorka

16:44 České Budějovice: Šikovné učně pozdravila primátorka

V obřadní síni radnice se sešli vítězové soutěže Učeň roku a Zlaté ruce 2026 i jejich rodiče.