Plzeň: Na „Radbuze“ cvičili strážníci se záchranáři

21.06.2017 13:50

V minulém týdnu proběhl již druhý ročník cvičení strážníků Městské policie Plzeň a Vodní záchranné služby Červeného kříže v bazénu Sportovního klubu Radbuza Plzeň, z.s.

Plzeň: Na „Radbuze“ cvičili strážníci se záchranáři
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

Cílem bylo procvičení základních dovedností záchrany tonoucího z vody a základní normy zdravotnických znalostí, i když každý by si velmi přál, aby strážníci tyto znalosti nemuseli nikdy použít.

Cvičení se strážníky provedl Jan Fischer, předseda VZS ČČK a Tomáš Kutil, člen VZS ČČK.

„Se strážníky cvičíme jednoduchou metodu záchrany z vody tak aby byli schopni zasáhnout ve všech typech vodního prostředí, na tekoucích vodách, rybnících i při proboření člověka v ledu. Plzeň je město čtyř řek, několika jezů, soustavy rybníků, máme zde přehradní nádrž, vše na území města, proto je velice reálné že jednotka MP může být na místě události první a bude třeba zasáhnout ve vodě“, informuje Jan Fischer z Vodní záchranné služby Plzeň, který je i garantem tohoto školení.

„Jednou z našich priorit je bezpečnost v našem obvodě a tudíž i podpora městské policie, které se snažíme věnovat systematicky a tento kurz je jedním z příkladů naší spolupráce. Dále je také třeba poděkovat vedení SK Radbuza, že s námi úzce spolupracovalo na zajištění tohoto školení a Vodní záchranné službě Plzeň za její perfektní přípravu a provedení“, řekl David Procházka, místostarosta plzeňského centrálního obvodu, který provedl zahájení úterního cvičení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Olomouc: Hasiči dostali novou cisternu Valerii a ocenění za pomoc v době covidu

19:31 Olomouc: Hasiči dostali novou cisternu Valerii a ocenění za pomoc v době covidu

Nová moderní cisterna, čestné stuhy a velké poděkování. Tyto benefity získali v pátek odpoledne dobr…