Plzeň: Na konferenci se prezentovaly Plzeňský a Jihočeský kraj

29. 4. 2019 14:27

Na konferenci Lepší místo pro život, která se uskutečnila v pátek 26. dubna v Plzni, se prezentovaly Plzeňský a Jihočeský kraj. Pořádala ji společnost Mafra Events. Za město Plzeň se jí zúčastnil radní pro oblast Smart Cities a podporu podnikání Vlastimil Gola.

Plzeň: Na konferenci se prezentovaly Plzeňský a Jihočeský kraj
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice
reklama

Radní Vlastimil Gola mimo jiné představil činnost a úspěchy Správy informačních technologií města Plzně v oblasti využití dronů. Upozornil například na jejich využití při monitorování ohnisek požárů či poškození konstrukcí staveb, ale i při zkoumání zemědělské půdy. „Díky dronům mohou pěstitelé například velmi brzy zjistit, zda jsou jejich pole napadena škůdci, a tak proti nim efektivněji zasáhnout,“ řekl radní.

Na konferenci dále zaznělo, že Plzeňský kraj pro svůj rozvoj potřebuje především kvalitní silnice a bydlení pro mladé. Uvedl to Ivo Grüner, náměstek hejtmana pro oblasti regionální rozvoj, fondy EU a informatiku. Josef Knot, první náměstek hejtmanky Jihočeského kraje přidal další vizi, kterou je větší spolupráce komerčního a veřejného sektoru v oblasti vědy a výzkumu. Přivezl zkušenosti z Tchaj-wanu, kam pravidelně pět let jezdí na akci Smart City Expo.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem: Uctění památky obětí výbuchu v Krásném Březně

19:14 Ústí nad Labem: Uctění památky obětí výbuchu v Krásném Březně

Kytice k památníku obětí výbuchu v Krásném Březně položili představitelé města, zástupci dalších in…