Plzeň: Spolupráce s Karlovou univerzitou zlepší kvalitu života ve městě

14.01.2022 18:35 | Tisková zpráva
autor: PV

Zástupci Univerzity Karlovy a města Plzně dnes v Karolinu podepsali memorandum o vzájemné spolupráci. Ta bude realizována jak v rámci Lékařské fakulty Univerzity Karlovy, která v Plzni sídlí, tak prostřednictvím aktivit expertů dalších fakult Univerzity Karlovy vedoucích ke zkvalitnění života obyvatel v tomto krajském městě.

Plzeň: Spolupráce s Karlovou univerzitou zlepší kvalitu života ve městě
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

Společným zájmem Univerzity Karlovy a města Plzně je propojovat klíčové zástupce akademické, komerční, neziskové a veřejné sféry a vytvořit tak vzájemné partnerství, v rámci kterého bude řešena problematika zahrnující širokou paletu zájmů od vzdělávání, zdravotnictví přes sport, životní prostředí až po právo a další oblasti.

„Jsem přesvědčen, že dohoda o užší spolupráci mezi Univerzitou Karlovou a Plzní je pro akademickou obec velmi dobrou zprávou. Čelní představitelé města Plzeň vnímají fakt, že zde působí fakulta jedné z nejvýznamnějších českých univerzit a mají zájem připravit vhodné podmínky pro její další rozvoj. Na druhou stranu Univerzita Karlova se bude velmi ráda podílet na společných projektech. Pevně věřím, že vzájemná spolupráce bude prospěšná jak pro plzeňskou akademickou obec, tak obyvatele města Plzně a jeho návštěvníky,” uvedl rektor Univerzity Karlovy prof. Tomáš Zima.

Město Plzeň i Univerzita Karlova společným memorandem navazují na projekty, které již jsou společně realizovány. Konkrétně jde například o zapojení mediků i akademiků do pomoci v sociální oblasti nebo při osvětových akcích či aplikace vědeckých medicínských výsledků v praxi zdravotnických zařízení, zejména ve Fakultní nemocnici Plzeň.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kladno: Dny města rozezní Sletiště

13:44 Kladno: Dny města rozezní Sletiště

Největší kladenský open air festival odstartuje druhý zářijový víkend! Oslavy města se už tradičně u…