Plzeň: Stavba nové okružní křižovatky západního okruhu prodlužuje omezení v dopravě do poloviny září

02.08.2021 7:34

Od dubna 2021 je omezena doprava v ulici Karlovarská a Studentská na Košutce u stadionu Kooperativa Arena kvůli stavbě nové okružní křižovatky městského západního okruhu.

Plzeň: Stavba nové okružní křižovatky západního okruhu prodlužuje omezení v dopravě do poloviny září
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

Uzavřena je vozovka i chodník v úseku od křižovatky s Kotíkovskou až ke křižovatce se Studentskou. Uzavírka měla skončit na konci července, zhotovitel stavby ovšem požádal o prodloužení termínu, ten je nyní stanoven na 19. září 2021.

Jedná se o částečnou uzavírku silnice I/20 – Studentská ulice. Uzavřen je levý jízdní pruh ve směru z centra Plzně, a to mezi okružní křižovatkou u nákupního centra a křižovatkou s místní komunikací ulice Studentská. Křižovatka s ulicí Karlovarská bude úplně uzavřena z důvodu výstavby kolektoru vodovodu.

Objížďka je stanovena ve směru do centra města po volné části vozovky silnice I/20, ve směru z centra po místní komunikaci ulic Krašovská a Úněšovská.

Výstavbou nové okružní křižovatky jsou dotčeny linky městské hromadné dopravy č. 27 a 30. Pro linku č. 27 bude nově zřízena v Sokolovské ulici (u křižovatky s Karlovarskou) zastávka Sokolovská, pro linku č. 30 zastávka Hokejová hala (směr Košutka) ve Studentské ulici bude zrušena a nově zřízena provizorní zastávka Sídliště Košutka u křižovatky ulic Úněšovská x Krašovská x Toužimská v Úněšovské ulici, pro linku č. 30 bude zastávka Sídliště Košutka ve vozovce před autobazarem v Krašovské ulici.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubice: Majitelé historických objektů mohou opět žádat o dotace na opravy

12:59 Pardubice: Majitelé historických objektů mohou opět žádat o dotace na opravy

Město Pardubice v roce 2022 opět podpoří prostřednictvím Programu regenerace městských památkových r…