Plzeň bude regulovat vizuální smog podle nových dokumentů

01.11.2020 15:59 | Zprávy
autor: PV

Útvar koncepce a rozvoje města Plzně (ÚKRMP) připravil dokumenty, které by měly vést k regulaci vizuálního smogu v centrální oblasti města Plzně.

Plzeň bude regulovat vizuální smog podle nových dokumentů
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

Jde o Manuál reklamy ve veřejném prostoru a Manuál označování provozoven; na ně pak navazuje Plán regulace vizuálního smogu, jenž definuje jednotlivá opatření, která by měla reklamu uvést do stavu uvedeného v manuálech. Všechny tři dokumenty schválila Rada města Plzně.

„Reklama do města patří, ale musí mít kultivovanou formu. Měla by být umisťována v regulovaném množství a na adekvátním místě. Manuály radí majitelům provozoven, jak efektivně označovat své provozovny a inzerentům, kam obecně umisťovat reklamu ve veřejném prostoru. Pomáhají zorientovat se v příslušné legislativě a slouží úředníkům jako podklad pro rozhodování v daném území,“ uvedl technický náměstek primátora Pavel Šindelář.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České Budějovice: Šikovné učně pozdravila primátorka

16:44 České Budějovice: Šikovné učně pozdravila primátorka

V obřadní síni radnice se sešli vítězové soutěže Učeň roku a Zlaté ruce 2026 i jejich rodiče.