Plzeň obměňuje mobiliář, centrum zvelebí nové lavičky a odpadkové koše

14.03.2024 7:17 | Tisková zpráva
autor: PV

Plzeň začala s postupným obnovováním a sjednocováním venkovního městského mobiliáře. Do ulic postupně umístí zrenovované nebo nové lavičky a odpadkové koše. Výměnu zahájila v centru města, v nejbližších týdnech se bude věnovat sadovému okruhu.

Plzeň obměňuje mobiliář, centrum zvelebí nové lavičky a odpadkové koše
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

Plzeň přitom vychází z Koncepce městského mobiliáře, která jí má pomoci vytvořit efektivním a estetickým způsobem čitelné a kultivované městské prostředí. Koncepci ve spolupráci s městskými organizacemi a obvody vypracoval Útvar koncepce a rozvoje města Plzně (ÚKRMP), samotnou obměnu mobiliáře provádí Správa veřejného statku města Plzně (SVSMP).

„Začali jsme s výměnou laviček na náměstí Republiky během února. Je tam nyní třicet kusů nových laviček, nahradily ty původní ve špatném stavu. Jsou ukotveny napevno v místech, kde nebudou překážet při kulturních a společenských akcích,“ popsal Aleš Tolar, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

S obnovou pokračuje SVSMP také ve Smetanových a Kopeckého sadech, v Mlýnské strouze a v sadech Pětatřicátníků. „Lavičky v těchto lokalitách budou odmontovány, opraveny a vráceny na původní místo. Ve Smetanových a Kopeckého sadech jsou aktuálně lavičky mobilní, ty budou po repasi opět napevno ukotvené, aby je lidé nepřemisťovali, jako tomu bylo dosud,“ vysvětlil Aleš Tolar. Doplnil, že v Mlýnské strouze správa veřejného statku vymění staré dubové lavičky za nové, v sadech Pětatřicátníků pak budou lavičky rovněž zrepasované.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pardubice: Zdravější a chutnější školní stravování

19:47 Pardubice: Zdravější a chutnější školní stravování

Vzdělávací cyklus byl rozdělen do dvou navazujících částí. První seminář probíhal v ukázkových prost…