Od osmé hodiny ranní absolvovali porotci společně s koordinátory soutěže z brněnského magistrátu trasu, na které se seznámili s nejpůsobivějšími místy a specifiky města Brna. Jejich kroky tak z Nové radnice směřovaly například do Nového Lískovce, kde jim byl představen park Pod Plachtami. „Zde delší dobu funguje pilotní projekt zadržování dešťové vody. Ta je ze střech okolních domů sváděna do jezírka uprostřed parku,“ přiblížil část programu náměstek pro životní prostředí Martin Ander.
Trasa, na níž porotci poznávali Brno neopomenula ani jednu z dominant města – hrad Špilberk. „Nejcennějším místem je park pod Špilberkem. Jde doslova o zelenou horu v centru města s krásnými výhledy na město,“ vysvětlil.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV