Praha 2: Vedení Prahy pojmenovává prostranství, s městskými částmi nekomunikuje

25.04.2019 18:45

V úterý 23. dubna 2019 se radní hlavního města Prahy rozhodli pojmenovat promenádu, jež je součástí Riegrových sadů, po zavražděném starostovi polského města Gdaňsk Pawlu Adamowiczovi. Vzhledem k tomu, že zcela opominuli stanovisko městské části Praha 2, místostarostka Alexandra Udženija na březnovém zasedání zastupitelstva písemně interpelovala pražského primátora Zdeňka Hřiba.

Praha 2: Vedení Prahy pojmenovává prostranství, s městskými částmi nekomunikuje
Foto: osobní archiv
Popisek: Jana Černochová

Přejmenování či nové pojmenování veřejných prostranství je plně v kompetenci Rady hl. m. Prahy. Praha 2 se nebrání pojmenování aleje v Riegrových sadech po zavražděném primátoru Gdaňsku Pawlu Adamowiczovi, ba naopak, právě její starostka upozornila paní velvyslankyni Barbaru Ćwioro na to, že v blízkosti Riegrových sadů se nacházejí Polská a Chopinova ulice.

„Primátor Hřib s naší městskou částí vůbec nejednal a nezabýval se skutečností, že Riegrovy sady jsou na území Prahy 2. Zcela pominul jednání, která jsme vedli s polskou velvyslankyní,“ uvádí starostka Prahy 2 Jana Černochová a dodává: „S takovýmto jednáním, kdy představitelé hlavního města Prahy zcela ignorují samosprávu městské části a rozhodují o nás bez nás, jsem se v komunální politice ještě nesetkala. Takhle slušně vychovaní lidé nejednají.“

„O tom, že Rada hl. m. Prahy zvažuje pojmenovat cestu v Riegrových sadech, jsme se dozvěděli z médií, proto jsem se v interpelaci ptala pana primátora, proč k jednáním s polskou velvyslankyní a polským ministrem zahraničních věcí nepřizval i představitele Prahy 2. Místo odpovědi na mou interpelaci město přistoupilo k pojmenování promenády bez našeho vědomí,“ uvádí místostarostka Prahy 2 a zastupitelka hl. m. Prahy Alexandra Udženija.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Třebíč: Chráněné bydlení v Demlově ulici je nominováno na stavbu roku

16:23 Třebíč: Chráněné bydlení v Demlově ulici je nominováno na stavbu roku

Stavbou Vysočiny 2018 se může stát chráněné bydlení v ulici Demlova v Třebíči. Stačí poslat od 12 ho…