Praha 5: Den Afriky v Komunitním centru Prádelna

18.05.2016 9:17

Pod záštitou JUDr. Petra Lachnita, radního MČ Praha 5, se ve středu 25. května uskuteční v Komunitním centru Prádelna na pražském Smíchově komponovaný pořad ke Dni Afriky.

Praha 5: Den Afriky v Komunitním centru Prádelna
Foto: wikipedia.org
Popisek: Praha 5

V roce 1963 africké státy oficiálně deklarovaly snahy o nezávislost celého kontinentu, zajištění jednoty afrických zemí a spolupráci v politické, ekonomické, sociální i kulturní sféře. Od té doby celý svět každoročně slaví 25. květen jako Den Afriky, coby výročí založení Organizace africké jednoty, dnešní Africké unie. Tento den se tak stal pravidelnou příležitostí připomenout si dějinný a kulturní potenciál Afriky, ale zároveň také příležitostí upozornit na problémy, se kterými se kontinent v současnosti potýká. Obojího je zvláště v dnešní neklidné době plné změn zapotřebí, abychom vnímali africký kontinent v celém spektru a ne pouze v extrémních polohách – exotika, romantika, chudoba, nemoci, hrozby a nebezpečí.

Letošní Den Afriky je zaměřen především na děti. Návštěvníci Komunitního centra (děti i dospělí) si tedy budou moci vyrobit africký amulet, poslechnout tradiční africkou hudbu a dozvědět se zajímavosti o tomto významném světadíle. Přijďte tuto zajímavou akci navštívit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Břeclav: Od neděle bude park ve vánočním

21:17 Břeclav: Od neděle bude park ve vánočním

V nedělní podvečer se břeclavský park u pěší zóny vánočně rozzáří. I letos návštěvníky parku potěší …