Praha 5: Jesličky Hřebenka přivítaly v novém školním roce další děti

07.09.2021 8:38 | Tisková zpráva

Velké poděkování patří městské části Praha 5, která zrekonstruovala a zmodernizovala další patro jeslí na Hřebenkách. Díky tomu se rozšířila kapacita jeslí na celkový počet 50 dětí ve věku 15 měsíců až tří let.

Praha 5: Jesličky Hřebenka přivítaly v novém školním roce další děti
Foto: Praha 5
Popisek: Jesle na Hřebenkách v Praze 5

„Pro rodiče se tak rozšířila nabídka péče o ty nejmenší děti, a mohou tak uvažovat i o nástupu do zaměstnání. Na základě požadavků rodičovské veřejnosti byla také zachována provozní doba od pondělí do pátku od 7:00 do 17:00 hodin," uvedl radní JUDr. Petr Lachnit.

Děti jsou rozděleny na dvě oddělení, mladší a starší. Péči o ně zajišťují profesionální pracovnice s odbornou způsobilostí. Děti s tetami v jeslích budou po celý rok pomalými krůčky objevovat svět v různorodých každodenních činnostech, které jsou rozděleny na týdenní programy se zážitkovou pedagogikou. Rozvíjejí se v pohybu, výtvarných a tvořivých aktivitách, dovednostech, rozumových schopnostech, v získávání hygienických návyků, poznávání bezpečného prostředí.

Měsíc září je v jesličkách zaměřen na téma „Pojď mezi nás“, kde nově příchozí děti procházejí pozvolnou adaptací, seznamují se s prostředím a novými kamarády. A mají se na co těšit, tým pracovnic pro ně připravil zajímavé akce, programy a hry jak v interiéru, tak v nádherných zahradních prostorách, plných zeleně, dětským hřištěm s novými herními prvky a venkovní terasou pro celoroční pobyt dětí na čerstvém vzduchu.

Rodiče, kteří se ještě nerozhodli, kam jejich dítě v tomto školním roce nastoupí, mohou podávat přihlášky během celého roku. Více informací naleznete na stránkách ZDE, nebo můžete kontaktovat vedoucí jeslí Bc. Mrózkovou na tel. 774246007, nebo navštívit facebookové stránky csop5.

Přejeme všem nádherný začátek školního roku.

reklama

autor: PV

premiér

Není to spíš naopak, že jedině pod tlakem dokáže premiér jednat? A když jste u tlaku, máte dojem, že Babiš a vaše vláda zvládla pod tlakem covidu jednat lépe? Vždyť jste svá rozhodnutí měnili jak aprílové počasí

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Frýdek-Místek: Nová pokladnička už je na náměstí, přispějte ženám a dětem z „azyláku“

22:09 Frýdek-Místek: Nová pokladnička už je na náměstí, přispějte ženám a dětem z „azyláku“

Radnice odstartovala veřejnou sbírku Vánoční strom. Kolemjdoucí mohou přispět do zcela nové pokladni…