Praha 5: V Komunitním centru Louka se učíme užívat darů přírody

08.03.2018 8:35

"Každý z nás prochází stejnými etapami života, přes dětství se dostáváme do dospělosti a zralosti a poté nastává období, ve kterém hledáme priority a další seberalizaci. Někteří umí přijímat krásnou etapu zralého života, zatímco jiní mají obavy ze stárnutí, bojí se stáří, nemocí a i závislosti na druhých" říká JUDr. Petr Lachnit, radní MČ Praha 5 a pokračuje...

Praha 5: V Komunitním centru Louka se učíme užívat darů přírody
Foto: Praha 5
Popisek: Floristický kurz pro seniory

"Každý z nás prochází stejnými etapami života, přes dětství se dostáváme do dospělosti a zralosti a poté nastává období, ve kterém hledáme priority a další seberalizaci. Někteří umí přijímat krásnou etapu zralého života, zatímco jiní mají obavy ze stárnutí, bojí se stáří, nemocí a i závislosti na druhých" říká JUDr. Petr Lachnit, radní MČ Praha 5 a pokračuje ..... V našem Komunitním centru Louka jsme se rozhodli uspořádat blok přednášek i praktických ukázek umění stárnout pozitivně a jak čerpat inspiraci. V jednotlivých blocích se s našimi seniory zaměříme především na otázky zdravotní, na prevenci civilizačních chorob a problémů, které ke stáří samozřejmě patří. Budeme otevírat různá témata, jak si udržet pevné zdraví, pozitivní mysl, jak radostně a plnohodnotně žít. Zajímavé aktivity budou rozloženy do celého kalendářního roku.

Ve čtvrtek 22. března se v Komunitním centru Louka sejdeme ve 14 hodin nad tématem bylinek, léčivé přírody a bylinkářství. Každý z nás ví, že již naši předci měli v úctě přírodní zdroje, které byly často jediným a velice účinným, prostředkem proti neduhům. Naše společnost se nyní, po éře víry v syntetické produkty, opět navrací k ověřeným způsobům léčby a hlavně prevence. Při našem prvním setkání si povíme nejen o jednotlivých rostlinách, kde, kdy a hlavně co z nich sbírat s přitom dojde i na malou praktickou ukázku. Pod vedením lektorky se naučíme míchat bylinné a vonné čaje pro tělo i duši. A potom už bude na každém z nás, jakou cestu zvolí pro svůj životní styl a pro své zdraví.

V dubnu budeme pokračovat v pondělí 9. dubna od 15 hodin úvodním kurzem do grafologie. Lektorka nám objasní nejen tajemství písma, které o každém z nás mnoho vypovídá, ale budeme mít možnost blíže prozkoumat svůj vlastní rukopis a sebe sama.

Ve čtvrtek 23. dubna od 15 hodin opět navazujeme na inspiraci přírodou a přírodními zdroji, vstoupíme totiž do říše kosmetiky, péče o tělo a pleť. Pomůžeme radou a návody, jak si doma vytvořit přírodní kosmetiku. Samozřejmě nepůjde jen o teorii, ale i o praktické ukázky, vyrobíme si kosmetické oleje a másla z domácích surovin a bez přidaných barviv a stabilizátorů. Dozvíme se, nejen jaké jsou základní ingredience, ale hlavně jak je správně míchat a aplikovat.

Máte zájem pro sebe něco a zároveň se obdarovat, přijďte se k nám inspirovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jičín: Projektant na odpočinkovou zónu Cidlina vzejde z architektonické soutěže

12:14 Jičín: Projektant na odpočinkovou zónu Cidlina vzejde z architektonické soutěže

Jičín chce podél toku Cidliny na Novém Městě zbudovat odpočinkovou zónu. Zatím však nemá návrh její …