Praha 5: Výlet s tajenkou Z pravěkých hradišť Prokopského údolí až na Děvín

04.05.2020 8:38

„Na turistickou sezónu připravilo Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 ve spolupráci s agenturou Velká dobrodružství originální netradiční projekt – Výlet s tajenkou - Z pravěkých hradišť Prokopského údolí až na Děvín. Účelem výletu je potěšit každého, kdo se rád prochází, je hravý, chce se dozvědět něco nového, má rád doplňovačky,“ uvádí radní JUDr. Petr Lachnit.

Praha 5: Výlet s tajenkou Z pravěkých hradišť Prokopského údolí až na Děvín
Foto: Praha 5
Popisek: Výlet s tajenkou na Děvín - ilustrační foto
reklama

Již v minulých letech připravilo Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 velmi úspěšný Výlet s tajenkou po mořském dně. Rodiny, pejskaře i maminky s dětmi, kterak drží v ruce doplňovačku a luští tajenku, jste tak mohli celý minulý rok potkat v pražském Prokopském údolí. Minulý projekt Výletu s tajenkou, který inicioval radní JUDr. Petr Lachnit, se setkal s velkým ohlasem veřejnosti. “I když jsme původně mysleli, že na výlet půjdou hlavně rodiny s malými dětmi, ukázalo se, že luštit tajenku baví skoro každého. Vyrazit s rodinou na výlet ven, protáhnout si tělo na čerstvém vzduchu a bavit se zkrátka považují lidé za dobrý nápad. Od dubna 2019 celou trasu prošlo mnoho lidí a ohlasy jsou skvělé,“ vysvětluje JUDr. Petr Lachnit.

Vzhledem k mimořádnému úspěchu Výletu s tajenkou po mořském dně pak Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 připravilo další Výlet s tajenkou Z pravěkých hradišť Prokopského údolí až na Děvín, který vás zavede do dalších půvabných míst Prahy 5.

Délka trasy, která vede po zajímavých místech Prahy 5, je zhruba osm kilometrů. Kromě jednoho stoupání z Prokopáku na Butovické hradiště na výletníky nečeká na trati žádná větší překážka.

Výlet lze projít během dopoledne. Nejprve se výletníci projdou po dně prvohorního moře, pak vylezou ke slovanskému hradišti, najdou sopku a na planině nad Žvahovem si mohou připomenout místa, kde podle pověsti zuřila Dívčí válka.

Cesta za hádankou začíná v pražské čtvrti Hlubočepy. Originální mapu s vyznačenou trasou, doplňovačku, praktické informace včetně odkazu na jízdní řady naleznete ke stažení na webu Centra sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 (ZDE) nebo na stránkách společnosti Velká dobrodružství (ZDE). Trasu lze jít, kdykoli budete chtít.

A nezapomeňte, že Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 pro vás vymyslelo i další výlety. Také ty najdete ZDE nebo ZDE. Těšíme se, že se na nich s vámi brzy setkáme.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihlava: Velikonočního putování se zúčastnilo přes 500 dobrodruhů

11:45 Jihlava: Velikonočního putování se zúčastnilo přes 500 dobrodruhů

Město navíc vylosovalo deset výherců hlavní ceny – velkého plyšového ježka. Velikonoční putování trv…