Praha 5: Výstava „Od nemocničního pavilonu ke komunitnímu centru“

13.09.2013 10:20

JUDr. Petr Lachnit, zástupce starosty MČ Praha 5, zahájí 14. září výstavu „Od nemocničního pavilonu ke komunitnímu centru“ v Komunitním centru Prádelna. Výstava pojednává o minulosti i současnosti budovy komunitního centra Prádelna v Holečkově ulici na pražském Smíchově. Výstava bude otevřena veřejnosti 14. a 15. září 2013 od 10 do 18 hodin.

Praha 5: Výstava „Od nemocničního pavilonu ke komunitnímu centru“
Foto: praha5.cz
Popisek: Komunitní centrum Prádelna Prahy 5

Výstava seznámí návštěvníky s proměnami této historické budovy a především její funkce a využitím od doby jejího vzniku v roce 1889 až do přítomnosti.

Zajímavou spojnicí je fakt, že od samého počátku sloužila veřejnosti a především obyvatelům blízkého okolí. Na počátku tvořila součást nově zakládaných malých nemocnic v tomto případě tzv. Pavilonu chorob infekčních, později představovala hospodářské a technické zázemí, součást mateřské školy až nyní slouží jako komunitní centrum – multifunkční komunikační prostor pro nejširší veřejnost s širokou nabídkou sociálně aktivizačních služeb pro seniory, volnočasových aktivit pro děti a mládež i pestrého kulturního programu pro nejširší veřejnost včetně provozu Galerie Prádelna. Již více než 120 let tedy zůstává hlavní funkcí tohoto historického objektu veřejně prospěšná služba obyvatelům Smíchova.

reklama

autor: Praha5.cz

Mgr. Karel Krejza byl položen dotaz

obrana

Dobrý den, sám tvrdíte, že je naše vojenská technika zastaralá a nedostatečná. Jak pak ale vysvětlíte, že jsme zbraně, munici a další věci vyváželi na Ukrajinu? Nemám nic proti podpoře Ukrajiny, ale teď to vypadá, že jsme to dělali na náš úkor. Je to tak? Nedávno se také hodně mluvilo o regulaci zbr...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Další články z rubriky

Brno: Reakce na rozsudek v případu loňské tragédie u Brněnské přehrady musí být korektní

22:09 Brno: Reakce na rozsudek v případu loňské tragédie u Brněnské přehrady musí být korektní

Vyhlášení rozsudku nad ukrajinským občanem, který je obžalován z loňské vraždy Roma Nikolase Z. u Br…