Praha 5: Výstava obrazů „Malé světy“ v Komunitním centru Prádelna

08.03.2022 8:35 | Tisková zpráva

„V březnu ve smíchovském Komunitním centru Prádelna představuje průřez svojí tvorbou výtvarnice Tereza “Rzacze” Alešová“, uvedl radní JUDr. Petr Lachnit, který výstavu ve čtvrtek zahájil.

Praha 5: Výstava obrazů „Malé světy“ v Komunitním centru Prádelna
Foto: CSOP Praha 5
Popisek: Radní JUDr. Petr Lachnit s výtvarnicí Terezou Alešovou na zahájení výstavy v KC Prádelna

Na výstavě nazvané “Malé světy” mohou návštěvníci nahlédnout do jejích fantaskních světů a seznámit se s tvory zde pobývajícími - pohádkové, mytologické i zcela originální bytosti zachycené na autorských ilustracích, brožích, náušnicích a dalších špercích nebo zhmotněné do podoby hadráků a loutek.

Tereza “Rzacze” Alešová absolvovala obor Navrhování a modelování oděvů a poté získala absolutorium z oboru Restaurování umělecko-řemeslných děl z pergamenu a papíru. Je autorkou ilustrací řady povídkových sborníků a knih, na svém kontě má několik výstav, autorské tisky, stejně jako šití hadráků nebo oblečení na míru. Svoji tvorbu prezentuje a prodává pod značkou Jiný příběh. Sama o sobě říká, že školy uznaly její schopnost šít oblečení, vázat a spravovat knihy, do toho má většinou chuť kreslit a malovat, takže takto nějak tvoří svoje “světy”. Většinou vychází z ilustrací, které se pak prací s materiály zhmotňují z listu papíru do šperků, figurek, loutek nebo šitých potvor.

Výstava v Galerii Prádelna přináší výběr zachycující takřka celé široké spektrum výtvarného vyjádření autorky, zároveň si návštěvníci mohou zakoupit vybrané tisky, šperky nebo drobné dárky z její dílny. Vystavená díla jsou k vidění do 31. března v Komunitním centru prádelna a zájemci mají možnost si vystavená díla zakoupit.

“Nespoutaná imaginace výtvarnice Terezy Alešové, která vystupuje pod obtížně vyslovitelnou přezdívkou Rzacze, má potenciál oslovit dospělé i dětské návštěvníky. Předpokládám tedy, že její tvorba osloví stejně tak seniory, kteří patří k dominantní skupině návštěvníků našeho komunitního centra, tak děti a mládež, taktéž tam docházející především na taneční kroužky a tréninky. Osobně se zvláště těším na loutky a látkové bytosti, které jsou díky autorčině profesionální práci s látkami zcela unikátní a ojedinělé”, zve na výstavu JUDr. Petr Lachnit, radní MČ Praha 5.

reklama

autor: PV

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

zásah

Jak vysvětlíte razii u vás na ministerstvu? A vyvodíte nějakou osobní zodpovědnost? Přeci jen, za to, jak jsou zakázky zadávány jste přeci zodpovědná vy. Tady se pořád mluví o úsporách, přitom na obraně se utrácí o 106 a evidentně ne transparentně.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jičín: Nahlédněte do studie řešení dopravy v centru, kterou zpracovala ČVUT

13:05 Jičín: Nahlédněte do studie řešení dopravy v centru, kterou zpracovala ČVUT

Ve čtvrtek 21. 9. se uskutečnila beseda o konceptu řešení dopravy v centru města. Tento dokument vyt…