Praha 5: Výstava obrazů „Malé světy“ v Komunitním centru Prádelna

08.03.2022 8:35 | Tisková zpráva

„V březnu ve smíchovském Komunitním centru Prádelna představuje průřez svojí tvorbou výtvarnice Tereza “Rzacze” Alešová“, uvedl radní JUDr. Petr Lachnit, který výstavu ve čtvrtek zahájil.

Praha 5: Výstava obrazů „Malé světy“ v Komunitním centru Prádelna
Foto: CSOP Praha 5
Popisek: Radní JUDr. Petr Lachnit s výtvarnicí Terezou Alešovou na zahájení výstavy v KC Prádelna

Na výstavě nazvané “Malé světy” mohou návštěvníci nahlédnout do jejích fantaskních světů a seznámit se s tvory zde pobývajícími - pohádkové, mytologické i zcela originální bytosti zachycené na autorských ilustracích, brožích, náušnicích a dalších špercích nebo zhmotněné do podoby hadráků a loutek.

Tereza “Rzacze” Alešová absolvovala obor Navrhování a modelování oděvů a poté získala absolutorium z oboru Restaurování umělecko-řemeslných děl z pergamenu a papíru. Je autorkou ilustrací řady povídkových sborníků a knih, na svém kontě má několik výstav, autorské tisky, stejně jako šití hadráků nebo oblečení na míru. Svoji tvorbu prezentuje a prodává pod značkou Jiný příběh. Sama o sobě říká, že školy uznaly její schopnost šít oblečení, vázat a spravovat knihy, do toho má většinou chuť kreslit a malovat, takže takto nějak tvoří svoje “světy”. Většinou vychází z ilustrací, které se pak prací s materiály zhmotňují z listu papíru do šperků, figurek, loutek nebo šitých potvor.

Výstava v Galerii Prádelna přináší výběr zachycující takřka celé široké spektrum výtvarného vyjádření autorky, zároveň si návštěvníci mohou zakoupit vybrané tisky, šperky nebo drobné dárky z její dílny. Vystavená díla jsou k vidění do 31. března v Komunitním centru prádelna a zájemci mají možnost si vystavená díla zakoupit.

“Nespoutaná imaginace výtvarnice Terezy Alešové, která vystupuje pod obtížně vyslovitelnou přezdívkou Rzacze, má potenciál oslovit dospělé i dětské návštěvníky. Předpokládám tedy, že její tvorba osloví stejně tak seniory, kteří patří k dominantní skupině návštěvníků našeho komunitního centra, tak děti a mládež, taktéž tam docházející především na taneční kroužky a tréninky. Osobně se zvláště těším na loutky a látkové bytosti, které jsou díky autorčině profesionální práci s látkami zcela unikátní a ojedinělé”, zve na výstavu JUDr. Petr Lachnit, radní MČ Praha 5.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

Jste snad jediný politik, co se o případ od začátku zajímá

Nová Sněmovna by měla opět zřídit vyšetřovací komisi k Bečvě. Ne aby zasahovala do vyšetřování, ale aby zajistila, že nebude ovlivňováno politicky,“ řekl Petr Gazdík. Ptám se Vás, jaké kompetence k tomu něco zjišťovat a zajišťovat sněmovna má? A kdo myslíte, že má z politiků zájem vyšetřování ovlivn...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberec: Oprava opěrné zídky v Liebiegově městečku

21:21 Liberec: Oprava opěrné zídky v Liebiegově městečku

Odbor ekologie a veřejného prostoru nechal opravit plotovou zídku na křižovatce ulic U Domoviny a En…