Praha 7: HolKa slaví první měsíc na Vltavě, zájem o přívoz je velký

09.09.2015 9:20 | Zprávy

Nový přívoz, který dle návrhů veřejnosti dostal jméno HolKa (HolešoviceKarlín), již měsíc brázdí vody Vltavy. Za tu dobu po trase Holešovice – Štvanice – Karlín plulo 6.965 pasažérů. Obrovský zájem je i o venčení psů na Štvanici. Do dnešního dne jich bylo přepraveno 1.015, což je rekord mezi pražskými přívozy.

Praha 7: HolKa slaví první měsíc na Vltavě, zájem o přívoz je velký
Foto: zeleni.cz
Popisek: Budova nové radnice na Praze 7

„Věřili jsme, že si nový přívoz své pasažéry najde, ale dosavadní zájem o tuto službu v mnohém překonává naše očekávání. Velice mě těší obrovský ohlas, který mezi obyvateli Holešovic vzbudila možnost dobře dostupné zeleně na Štvanici, což byl jeden z důvodů, proč jsme s myšlenkou přívozu přišli,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.    

Podle Pražské paroplavební společnosti, která přívoz provozuje, je HolKa z hlediska přepravy psů jednoznačně nejvytíženějším přívozem v Praze. Značný zájem je také o spojení mezi oběma vltavskými břehy. Nejvíce pasažérů přívoz přepraví odpoledne od 14 do 18 hodin.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Jak chcete odříznout politické neziskovky od dotací?

Tvrdíte, že doufáte, že se vám politické neziskovky podaří odříznout od dotací. Zajímalo by mě, jak to chcete udělat? Fandím vám, ale myslím, že je to nereálné.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Příbram: Den městské mobility – jízdy historickými autobusy a MHD zdarma

16:21 Příbram: Den městské mobility – jízdy historickými autobusy a MHD zdarma

Město Příbram se i v letošním roce připojí k Evropskému týdnu mobility.