Praha 9: Všichni negativní, hlásí ZŠ Novoborská

19.04.2021 10:06 | Zprávy
autor: PV

245 žáků a 40 pedagogů Základní školy Novoborská, jejímž zřizovatelem je městská část Praha 9, podstoupilo v neděli 18. dubna dopoledne PCR testy ze slin. Všichni s negativním výsledkem na přítomnost covid-19. Proto pro ně v pondělí ráno začne výuka bez absolvování nepříjemné procedury s antigenními testy, které jsou navíc málo přesné.

Praha 9: Všichni negativní, hlásí ZŠ Novoborská
Foto: Wikipedia, autor Packa
Popisek: Radnice Prahy 9

Městská část Praha 9 ve spolupráci s GHC Genetics ověřovala možnost efektivního a neinvazního testování dětí ve svých mateřských a základních školách od 17. února letošního roku. „V tuto chvíli máme připravený funkční systém testování PCR testy ze slin metodou tzv. poolingu. Je rychlý, maximálně spolehlivý, cenově dostupný a jednoduše proveditelný, navíc při zjištění pozitivity je známa i mutace viru, což je důležité pro přijímání dalších opatření proti šíření nemoci,“ konstatuje starosta MČ Praha 9 Tomáš Portlík a dodává, že vyhodnocení odebraných vzorků trvalo 4 a půl hodiny a metoda poolování, kdy se testuje více vzorků najednou, celý proces značně zlevnila.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

Ing. Veronika Vrecionová byl položen dotaz

A co jste pro zlevnění potravin udělali vy?

Myslím ODS, kterou hájíte, a která byly nejsilnější stranou v předchozí vládě, kdy cena potravin rostla ze všeho nejvíc? Vy teď říkáte, co je špatně, co se má udělat, ale proč jste to teda neudělali?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Rekonstrukce podchodu na třídě Karla IV. začne 16. března

13:05 Hradec Králové: Rekonstrukce podchodu na třídě Karla IV. začne 16. března

Jedna z nejfrekventovanějších pěších spojnic mezi hlavním nádražím a centrem města projde modernizac…