Praha: Náměstek primátora zahájil provoz azylového domu pro ženy

29.02.2012 11:41 | Zprávy

Náměstek primátora pro zdravotnictví a sociální politiku Ivan Kabický včera oficiálně zahájil provoz azylového domu pro ženy Centra sociálních služeb Praha v Amortově ulici v Modřanech. Jeho kapacita je 25 míst.

Praha: Náměstek primátora zahájil provoz azylového domu pro ženy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Svoboda

Dům poskytuje ubytování ženám, které se na delší čas ocitly v nepříznivé sociální či životní situaci spojené se ztrátou bydlení. „Projekt zapadá do připravované koncepce bezdomovectví, kdy se Praha bude snažit takováto zařízení o malé kapacitě budovat v různých městských částech, nikoli je soustřeďovat na jedno místo. Poděkování patří všem, kteří projekt uskutečnili a Praze 12 za součinnost,“ uvedl náměstek Kabický.     

Dům bude poskytovat pobytovou službu a pomáhat jeho uživatelkám maximálně se zapojit do běžného života společnosti. K dispozici budou mít i edukační místnost, kde si budou moci prostřednictvím internetu hledat práci. Ubytování bude na dobu určitou, maximálně na tři měsíce.

Podle ředitele Centra sociálních služeb Praha Tomáše Jána je azylový dům určen ženám starším 18 let. Podmínkou k přijetí je občanství v EU, přednostně pak v ČR, kde musí být hlášeny k trvalému pobytu. Musí být také schopny při uzavírání Smlouvy o poskytnutí sociální služby složit vratnou zálohu ve výši 200 korun a současně předem uhradit prvních pět dní pobytu, tedy 300 korun.

Dům je vybaven společnými sprchami, pračkou, kulturní místností a kuchyňkou. Podle předběžných propočtů vyjde letošní provoz azylového domu na 3,6 milionu korun.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České Budějovice: Šikovné učně pozdravila primátorka

16:44 České Budějovice: Šikovné učně pozdravila primátorka

V obřadní síni radnice se sešli vítězové soutěže Učeň roku a Zlaté ruce 2026 i jejich rodiče.