Praha získá do výpůjčky historické drážní objekty. Stanou se součástí unikátní promenády

15.12.2020 10:38 | Zprávy
autor: PV

Rada hl. m. Prahy schválila s platností od začátku roku 2021 smlouvu se státní organizací Správa železnic (SŽ). Díky tomu Praha dostane do dlouhodobé výpůjčky podchod, lávku, návěstidla i třeba fragmenty kolejiště ze zaniklé části benešovské železniční trati. Tyto prvky se následně stanou součástí chystané Drážní promenády.

Praha získá do výpůjčky historické drážní objekty. Stanou se součástí unikátní promenády
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pohled na Pražský hrad

„Je dlouhodobou snahou města aktivně komunikovat s jednotlivými organizacemi státu v majetkové diskuzi. Ve chvíli, kdy se stanou takto významné pozemky pro jakoukoli organizaci zbytné, cítím jako povinnost, aby se i město pokusilo uplatnit svůj vliv na takovém území. Možnost získání či užívání takovýchto druhů pozemků je naprosto nezbytná pro zajištění funkce města v oblasti veřejného prostoru a jeho rozvoje, a to se netýká pouze této lokality. Což si myslím, že je veliký rozdíl oproti minulosti, kdy město na možnost získávání klíčových pozemků od státu v některých lokalitách částečně rezignovalo a docházelo tak mnohdy k necitlivému rozvoji lokality bez ohledu právě na veřejnou funkci a prostor,“ říká Jan Chabr, radní hl. m. Prahy pro oblast správy majetku.

Drážní promenáda s liniovým parkem se má v příštích letech stát zelenou páteří Vršovic a Strašnic v trase zrušené části železničního koridoru benešovské trati a sloužit obyvatelům a návštěvníkům města k odpočinku, sportu i k dopravě. Umožní zde jízdu na kole a bruslích, běh i bezpečnou chůzi v odděleném koridoru. Promenáda zároveň propojí a zpřístupní navazující parky, sportoviště i zastávky vlaků i MHD.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

22:41 Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

Stánek města nabídl odpočinek i prostor pro sdílení názorů.