Přerov: Odstavné pruhy, sloužící k parkování, začnou procházet strojním čištěním

14.05.2021 19:31

Na čištění některých státních a krajských silnic první, druhé a třetí třídy se bude podílet Přerov.

Přerov: Odstavné pruhy, sloužící k parkování, začnou procházet strojním čištěním
Foto: prerov.eu
Popisek: Přerovské Horní náměstí
reklama

Naplní se tím historická, zhruba dvanáct let stará dohoda mezi městem a vlastníky komunikací, v rámci níž bylo slíbeno „něco za něco“ – konkrétně možnost parkování za příslib čištění. „Ročně by městskou kasu měla tato údržba 12 kilometrů cest přijít maximálně na čtvrt milionu korun,“ konstatoval radní Michal Zácha.

Problém s čištěním státních silnic se v Přerově datuje rokem 2009, kdy bylo svoláno jednání, na kterém se řešilo zhoršení čistoty některých komunikací, především těch první třídy spravovaných Ředitelstvím silnic a dálnic – a druhé a třetí třídy, které jsou v majetku Olomouckého kraje. A padla dohoda. „Kraj nám dovolil, aby v odstavných pruzích třeba na třídě 17. listopadu, v ulici Velká Dlážka nebo v ulici Bří Hovůrkových mohla parkovat auta. A za tuto benevolenci město slíbilo, že bude parkovací pruhy čistit. To se i dělo, ale v roce 2016 už nebylo čištění krajských komunikací radními schváleno,“ vzpomněl na dohodu a její důsledky Alexandr Salaba z oddělení dopravy přerovského magistrátu.

Připustil i to, že od roku 2018 nebyly zmíněné komunikace – a další třeba v ulicích 9. května, Komenského, Palackého, Dvořákova, Hranická či Tovární – řádně vyčištěny. „Byly jen zameteny po zimním období, a to bez vymístění parkujících vozidel. Logicky jsou proto zarostlé plevelem, zaneseny vrstvou nečistot, více se tudíž práší. Teď budou tyto silnice uklizeny důkladně, auta budou muset řidič na dobu nezbytně nutnou zaparkovat jinde,“ doplnil radní Zácha.

Radní města čištění státních a krajských komunikací tento týden odsouhlasili. Harmonogram ještě nebyl stanoven - jakmile bude znám, najdou ho řidiči s předstihem na webu města.

Nové opatření se týká těchto silnic:

Státní komunikace:

tabulka

Krajské komunikace:

tabulka

tabulka

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karlovy Vary: Dopravní omezení v souvislosti s půlmaratonem

21:21 Karlovy Vary: Dopravní omezení v souvislosti s půlmaratonem

Do ulic Karlových Varů opět vběhnou půlmaratonci a také rodiny s dětmi. Prestižní a oblíbený Mattoni…