Přerov má mít nový dotační titul. Ten podpoří úspěšné sportovní oddíly i jednotlivce

20. 9. 2019 19:11

V Přerově se chystá novinka, která potěší především sportovní kluby působící na území města. Očekává se, že příští týden radní města schválí nový dotační program pro rok 2020, který je určený na podporu vrcholového a výkonnostního sportu dospělých. Úspěšní žadatelé si mezi sebe rozdělí 2 a půl milionu korun.

Přerov má mít nový dotační titul. Ten podpoří úspěšné sportovní oddíly i jednotlivce
Foto: prerov.eu
Popisek: Přerovské Horní náměstí

„Tento dotační program je zaměřený na podporu sportovních klubů a spolků, jejichž dospělí sportovci reprezentují město Přerov na vrcholové a výkonnostní úrovni v nadregionálních soutěžích,“ konstatoval náměstek přerovského primátora Petr Kouba. Vzpomněl i to, že program bude rovněž podporovat organizování významných sportovních akcí pro dospělé na národní a mezinárodní úrovni, které reprezentují a propagují Přerov v celoplošných médiích a na sociálních sítích. Oddíly či jednotliví sportovci, žádající o podporu města, budou podle daných kritérií získávat body – a na základě toho se pak může odvíjet podpora.

Komise pro školství a sport nový dotační titul podpořila ve středu 18. září, radní města o něm budou hlasovat ve čtvrtek 26. září, zastupitelé pak v pondělí 14. října. Po schválení na té nejvrcholnější úrovni města budou následně zveřejněny formuláře, prostřednictvím nichž mohou oddíly i jednotlivci žádat město o finanční podporu.

„Tento program je nový a je zcela nezávislý na dotačním programu, který zastupitelé schválili 26. srpna. Ten je zaměřený především na podporu mládežnické a spolkové činnosti a putuje do oblastí kultury, sportu, volného času a do sociální a zdravotní oblasti,“ řekl primátor města Přerova Petr Měřínský. Zdůraznil přitom, že plánovaný dotační titul má podpořit sportovce, pro něž už není sport jen koníčkem nebo víkendovou volnočasovou zábavou. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Frýdek-Místek: Sbírka „Vánoční strom“ byla rekordní, přes 77 tisíc pro místní hospic

21:10 Frýdek-Místek: Sbírka „Vánoční strom“ byla rekordní, přes 77 tisíc pro místní hospic

Statutární město Frýdek-Místek pořádalo koncem minulého roku tradiční veřejnou sbírku „Vánoční strom…