Příbram: Město požádalo o dotaci na nová parkoviště

23.09.2016 8:30 | Zprávy

Do 02.09.2016 byla v Integrovaném regionálním operačním programu otevřena výzva č. 24 - „Výstavba a modernizace přestupních terminálů“ k předkládání žádostí o dotaci na projekty ve specifickém cíli 1.2 Zvýšení podílu udržitelných forem dopravy. Město v řádném termínu podalo žádost o dotaci na níže uvedený projekt.

Příbram: Město požádalo o dotaci na nová parkoviště
Foto: Příbram
Popisek: Příbram

Alokace na tuto výzvu je 1.152 mil. Kč, max. výše dotace je 90 % z celkových způsobilých výdajů na projekt, minimální celková výše způsobilých výdajů na jeden projekt je 5 mil. Kč, maximální celková výše dotace je 50 mil. Kč. Do této výzvy město připravuje žádost o dotaci na projekt „Výstavba parkovacích systémů P+R, B+R a K+R v Příbrami“.

Předmětem projektu je vybudování nových záchytných parkovacích systémů typu P+R (park and ride) a K+R (kiss and ride) v lokalitě Drkolnov, severně od křižovatky ulic Drkolnovská, Jana Drdy a Šachetní. Druhé parkoviště bude umístěno též v lokalitě Drkolnov, mezi Březohorským hřbitovem a ulicí Podbrdská. Další parkovací systém bude umístěn v ul. Čechovská naproti Poliklinice Ravak. Ve všech lokalitách je stávající území využíváno jako zeleň. Součástí projektu je i zřízení systému B+R (bike and ride), cykloboxy budou umístěny na místě původního stánku naproti vlakovému nádraží a do dalších dvou lokalit v prostorách dolní části autobusového nádraží.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Zdravé školní jídelny a kvalitní výživa od útlého věku

Jsem jedině pro, ale uvědomujete si, že právě zdravou stranu si čím dál víc lidí nemůže dovolit? Vždyť už teď řada rodičů nemá ani peníze na školní obědy, a jestli by byli kvalitnější, což jsem pro, asi by byli i dražší, a tím pádem na ně nebude mít ještě víc lidí. Nebo máte snad řešení? Jaké?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihlava chce rozšířit síť dobíjecích stanic pro elektro auta

16:09 Jihlava chce rozšířit síť dobíjecích stanic pro elektro auta

Město nabízí soukromým investorům pozemky pro vybudování dobíjecích stanic. Jedná se o lokality u ne…