Příbram: Rozloučení se slavnostním rokem

27.12.2016 18:45 | Zprávy
autor: PV

Slavím, slavíš, slavíme aneb Osmistovka je jenom jednou za život!

Příbram: Rozloučení se slavnostním rokem
Foto: Příbram
Popisek: Příbram

Blíží se konec roku a s ním i konec oslav 800. výročí Příbrami. Stejně jako krásných a kulatých osm set let města uteklo jako voda, tak i celoroční slavnosti v duchu připomínky první písemné zmínky o něm jsou pomalu za námi. Ale nesmutněte, protože stále slavíme! Různorodé akce, během kterých se historie města a regionu snoubí s jeho současností, stále kouzelně obohacují život všech obyvatel i jeho návštěvníků.

Příbram se během letoška skutečně stala městem, kde to žije. Kde se zpívá, kde se sportuje, kde se lidi umí a hlavně chtějí bavit. Opravdu každý si mohl vybrat to svoje. Nejen děti, mládež a dospělí, ale i senioři či hendikepovaní poznali, že příbramský veřejný život probíhající za zdmi jejich domů a bytů může být lákavý a inspirativní. Nabídka kulturních, sportovních a společenských akcí byla, a stále je, velice rozmanitá. Od výstav, koncertů, přednášek přes nepřeberné množství menších akcí, které všechny společně utvářejí radostnou atmosféru mezi svými návštěvníky. Jenom kolik příbramský archiv uspořádal k tématu 800 let přednášek a setkání, Galerie Františka Drtikola svých výstav, stejně tak Knihovna Jana Drdy, Divadlo A. Dvořáka, Hornické muzeum, umělecké školy, příbramské spolky i jednotlivci! Jistě jste mnohé z nich navštívili, proto líčit jejich zdárný průběh a výbornou atmosféru by bylo jako nosit dříví do lesa.

Možná si řeknete, že tak to má být, že tak je to „normální“. Ano, máte naprostou pravdu. Avšak pokud se podíváte pár let zpátky, Příbramáci na takovou dávku zábavy a pozvánek k trávení jejich volného času ve veřejném prostoru rozhodně nebyli zvyklí. Říkalo se, že Příbram je mrtvé město, že je to pražská noclehárna a podobné vesměs negativní věci. Osmi stovkový rok ale všem ukázal, že změna je možná, že to jde a že lidem není jejich město lhostejné. Společně jsme dokázali, že to jsou naše oslavy, naše zábava a že je Příbram naším městem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

22:41 Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

Stánek města nabídl odpočinek i prostor pro sdílení názorů.