Příbramáci mají o e-aukci na nákup elektřiny a plynu velký zájem

15.07.2013 15:58

Možnost přihlášení se prodlouží o týden do úterý 23. 7. 2013

Příbramáci mají o e-aukci na nákup elektřiny a plynu velký zájem
Foto: Honza Groh
Popisek: Václavské náměstí v Příbrami

Od 17. června do 19. července každé úterý - v tomto termínu měli a ještě stále mají občané i firmy z Příbrami možnost přihlásit se do tzv. e-AUKCE, v rámci které se pro ně město Příbram pokusí zajistit nákup silové elektřiny a zemního plynu za lepší cenu. Tato služba je pro občany zcela zdarma a celou aukci realizuje společnost e-CENTRE.

„Čím více lidí se do projektu zapojí, tím nižší cena se podaří vysoutěžit. Domácnosti jsou oproti městu ve vztahu k velkým společnostem slabé, proto platí dodavatelům energií mnohem vyšší částky“, řekl před časem starosta Příbrami Ing. Pavel Pikrt (ČSSD).

Protože je z řad občanů a firem o přihlášení do této e-AUKCE velký zájem, rozhodlo město prodloužit možnost přihlášení ještě o týden, tedy do úterý 23. 7. 2013. Zájemci tak mají ještě dva úterky na to, přijít do Městské realitní kanceláře a donést kopii smlouvy se stávajícím dodavatelem včetně všech dodatků a obchodních podmínek a také kopii ročního vyúčtování spotřeby elektřiny a plynu. Dále je nutné připravit si spojovací číslo SIPO či číslo bankovního účtu, ze kterého si přejí hradit odběr elektřiny či plynu.

Podklady od žadatele budou zkontrolovány, převezmuty a bude uzavřena smlouva, která zajistí účast v e-AUKCIi. Pozor, smlouvu musí vždy podepsat ten člen rodiny, který je uveden i na smlouvách se stávajícími dodavateli.

„Při přechodu na tento způsob nákupu komodit by tak dle odhadů občané i firmy mohli uspořit až 20% finančních prostředků za silovou elektřinu a 30% prostředků za zemní plyn,“ uzavírá starosta Pikrt.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pribram-city.cz

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

Jste snad jediný politik, co se o případ od začátku zajímá

Nová Sněmovna by měla opět zřídit vyšetřovací komisi k Bečvě. Ne aby zasahovala do vyšetřování, ale aby zajistila, že nebude ovlivňováno politicky,“ řekl Petr Gazdík. Ptám se Vás, jaké kompetence k tomu něco zjišťovat a zajišťovat sněmovna má? A kdo myslíte, že má z politiků zájem vyšetřování ovlivn...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeň: Etiketa pro děti má novou knihu

6:27 Plzeň: Etiketa pro děti má novou knihu

Kniha Etiketa pro děti je novinkou na pultech knihkupectví a rozšiřuje nabídku publikací tohoto žánr…