Primátor Pardubic ocenil práci dobrovolných hasičů

07.07.2015 19:45

Dojezdem do cíle na Pernštýnské náměstí ukončila v pátek 3. července svou propagační misi napříč republikou stařičká hasičská pragovka. Právě její příjezd symbolicky odstartoval V. sjezd Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Během úvodního ceremoniálu dekoroval primátor Pardubic Martin Charvát několik praporů dobrovolných hasičů a také hasičů HZS Pardubického kraje.

Primátor Pardubic ocenil práci dobrovolných hasičů
Foto: Archiv
Popisek: Pardubice

O den později, v sobotu, pak primátor pozdravil v pardubickém Domě hudby na 300 dobrovolných hasičů, kteří na sjezd dorazili z celé České republiky, a ocenil jejich obětavou práci.

„Kde bychom byli my, primátoři a starostové, při nebezpečných vichrech, sněhových kalamitách či přívalových deštích a záplavách, kdy v mnoha případech jsou „dobráci“ jedinou organizovanou složkou, která je schopna s živly bojovat. Jako táta dvou synů oceňuji vaši práci s dětmi a mladými lidmi. Mnozí díky vám pochopí, že heslo „Bližnímu ku pomoci“ není prázdná fráze,“ řekl primátor Martin Charvát.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prevence ztráty bydlení v městské části Brno-sever

21:23 Prevence ztráty bydlení v městské části Brno-sever

Prevence ztráty bydlení je nástrojem sociální politiky městské části Brno-sever, který při správném …