Prostějov: Centrální nákupy energií mají zpoždění

03.07.2022 9:32 | Tisková zpráva

Radní na svém poslední jednání schválili prodloužení lhůty pro zajištění dodavatelů elektrické energie a zemního plynu na roky 2023 a 2024.

Prostějov: Centrální nákupy energií mají zpoždění
Foto: prostejov.eu
Popisek: Prostějov

Vzhledem k aktuální situaci na trzích bude nutné opakovat vysoutěžení koeficientu s novým termínem na konci letošního srpna.

„Pokud by se do tohoto nově stanoveného data nepodařilo dodavatele elektřiny nebo plynu získat, budeme hledat alternativní postup a jinou strategii nákupu,“ nastínil 1. náměstek primátora Jiří Pospíšil s tím, že v současnosti dodavatelé energií nechtějí uzavírat nové kontrakty.

Již na konci měsíce března proběhlo první kolo soutěžení dodavatele a koeficientu. Vzhledem k aktuální situaci na trzích nebylo možné opakovat aukci a vysoutěžení provést. Termín je proto posunut do konce měsíce srpna tohoto roku.

„Vzhledem k tomu, že se krátí čas potřebný pro původní variantu, tedy nákup energií prostřednictvím denní fixace průměru závěrkových cen, bude nejspíše nutné zvolit jinou strategii nákupu, a to jednorázovou fixaci ceny,“ pokrčil rameny první náměstek Pospíšil s tím, že na základě doporučení a informací z burzy PXE se radní přiklání k realizaci jednorázového nákupu na rok 2023 v průběhu měsíců července – srpna. Nákup energií na rok 2024 pak provést dle vývoje trhu, fixací na více kroků.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

aktivistická politika STAN

To jste zhodnotil přesně, i já jsem z vývoje hnutí jako její (nyní už bývalý) volič zklamaný. Čím ale mslíte, že to je, že se tak odchílila od svých kořenů? Je za tím nové vedení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Břeclav zmapovala hřbitovy a nabídne adopci hrobů významných osobností své historie

7:35 Břeclav zmapovala hřbitovy a nabídne adopci hrobů významných osobností své historie

Elektronickou aplikaci, kde najdete kompletní seznam hrobů na všech hřbitovech na území Břeclavi, vy…