Prostějov: Hluk, odpadkové koše, osvětlení i minirondel. Výběr témat ze setkání s občany

30.01.2016 19:49 | Zprávy
autor: PV

Náměty, připomínky i dotazy, které se nesly napříč tradičním setkáním s občany sídliště E. Beneše a sídliště Svobody, už řeší jednotlivé odbory magistrátu.

Prostějov: Hluk, odpadkové koše, osvětlení i minirondel. Výběr témat ze setkání s občany
Foto: prostejov.eu
Popisek: Prostějov

Obyvatelé těchto městských částí přinesli na tradiční setkání s občany, koncem loňského roku, řadu dotazů a námětů. Některé z nich už vedení města mělo ve svém hledáčku, některé nové jsou tématem pro zařazení do plánu investičních akcí. Obyvatele sídliště E. Beneše například trápí hluk vycházející z lokality u biocentra, vedle tamního průmyslového areálu.

„V prosinci zde bylo provedeno místní šetření a to na několika místech. Ověřili jsme, že v místě má provozovnu několik podnikatelských subjektů, z nichž by nadměrný hluk mohl eventuálně pocházet. V době místního šetření však žádný nadměrný hluk zaznamenán nebyl,“ uvedla vedoucí Odboru životního prostředí Magistrátu města Prostějova Martina Cetkovská a doplnila, že k řešení hluku z provozoven je věcně příslušný stavební úřad a krajská hygienická stanice. „Podnět proto bude postoupen k dalšímu prošetření hygienikům. V případě opakování podnětu budeme postupovat obdobně,“ vysvětlila další kroky Cetkovská.

V řešení je už i námět na vybudování přístřešku pro cestující na autobusové zastávce u nákupní zóny Kaufland - OBI. Pracovníci odboru rozvoje a investic na místě situaci posoudili a vyčíslili, že investice přijde městskou pokladnu na 150 tisíc korun. „Nový přístřešek, který by chránil cestující před nepříznivým počasím při čekání na autobusové spoje, budeme realizovat v letošním roce,“ upřesnil první náměstek primátorky Zdeněk Fišer.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České Budějovice: Šikovné učně pozdravila primátorka

16:44 České Budějovice: Šikovné učně pozdravila primátorka

V obřadní síni radnice se sešli vítězové soutěže Učeň roku a Zlaté ruce 2026 i jejich rodiče.