Prostějov: Jízda primátorů se vydařila

22.09.2019 10:45

Evropský týden mobility včera vyvrcholil netradiční cyklistickou událostí. Cyklojízda, které fandilo i počasí, byla inspirací, aby se lidé snažili využívat spíše jízdní kolo než automobil.

Prostějov: Jízda primátorů se vydařila
Foto: prostejov.eu
Popisek: Prostějov
reklama

Tři skupiny cyklistů vyrazily z Olomouce, Přerova a Prostějova. Cílem byla fara v Dubu nad Moravou. Každý peloton měl na špici pelotonu primátora svého města: Olomouc Mirka Žbánka, Přerov Petra Měřínského a Prostějov Františka Juru.

Každou skupinu takzvané hvězdicové cyklojízdy hojně doprovázeli zájemci z řad veřejnosti. Po příjemných pauzách v Biskupicích a Klopotovicích dojel bezpečně celý peloton k Poutnímu kostelu Očišťování Panny Marie v Dubu nad Moravou. Zde se pak za krásného počasí setkaly tři primátorské pelotony a všichni si užili připravený kulturní program.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Aš: Město chce v příštím roce pořídit druhé veřejné toalety, investovat bude i do stávajících v tržnici na Poštovním náměstí

21:49 Aš: Město chce v příštím roce pořídit druhé veřejné toalety, investovat bude i do stávajících v tržnici na Poštovním náměstí

Na schůzi Rady města Aše, konané dne 12. října, se řešila také investice do veřejného WC. V této sou…