Říčany vyhlásily zákaz vstupu do lesa a ruší hudební festival Starák kvůli riziku dalších požárů

12.08.2015 7:29 | Zprávy

Několik hasičských sborů od pátku likvidovalo 7 požárů na Říčansku. V horkých suchých dnech totiž dokáže požár způsobit i malá jiskra nebo nedopalek cigarety. Odbor životního prostředí v Říčanech proto na žádost starosty vydal od dnešního dne zákaz vstupu do lesa mimo hlavní cesty.

Říčany vyhlásily zákaz vstupu do lesa a ruší hudební festival Starák kvůli riziku dalších požárů
Foto: info.ricany.cz
Popisek: Říčany

Současně ruší vedení radnice po domluvě s pořadateli hudební festival Starák 2015, který se měl konat o víkendu v areálu starého koupaliště. Fanoušci tradiční akce však nemusí zoufat úplně, část kapel zahraje v kulturním centru Labuť a klubu K2.

„Riziko požáru je kritické. Říčanští hasiči – profesionální i dobrovolní vyjíždějí prakticky každý den k nějakému nebezpečnému zásahu. Od hořících stohů slámy, k rozsáhlým požárům trávy nebo lesa. Přes informace v celostátních médiích se najdou hlupáci, kteří jsou schopni si v lese rozdělat ohýnek nebo zapálit cigaretu. Škody pak jdou do milionů,“ informuje starosta města Vladimír Kořen /Klidné město/.

Z důvodu mimořádného sucha a vysokého rizika vzniku požáru tak Odbor životního prostředí MěÚ v Říčanech vyhlásil zákaz vstupu do lesa. Ten platí od 10. 8. 2015 po nezbytně dlouhou dobu. Informace bude vyvěšena na cedulích na příjezdových a přístupových cestách. O kontrolu dodržování zákazu vstupu do lesa se postará městská a státní policie. V blokovém řízení na místě hrozí za porušení zákazu pokuta ve výši 1000,- Kč, při správním řízení je možné vyměřit pokutu až do výše 100.000,- Kč.

„Zákaz vstupu bude všude mimo tyto lesní trasy - hlavní cesta z Olivovny do Světic, cesta z Olivovny do Tehova, cesta od Jurečka na Strašín a cesta od Jurečka kolem Starého koupadla do ulice Strašínská. Všechny povolené trasy budou vyznačeny na mapě přiložené k vyvěšenému dokumentu, aby nebylo pochyb, kde se návštěvníci lesa pohybovat mohou,“ sdělila Markéta Zelená z odboru životního prostředí. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Jak je to doopravdy?

Dobrý den, znám vás jako ekonomku. Teď kandidujete na kandidátce SPD. Zajímá mě tak, zda souhlasíte s tím, co SPD tvrdí o Ukrajincích, že jako Češi chudneme na tom, že poskytujeme pomoc a azyl? Nebo kde je problém, proč je naše životní úroveň podprůměrná? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Liberec: O participativní rozpočet je zájem

16:47 Liberec: O participativní rozpočet je zájem

Liberečané se chopili příležitosti ovlivnit podobu veřejného prostoru. Do letošního ročníku přihlási…