Roudnice nad Labem: Měníme nevzhledné kontejnery za moderní alternativu

11.10.2018 20:38

V minulém měsíci proběhlo dokončení polozapuštěných kontejnerových nádob na nových stanovištích pro sběr separovaného odpadu v Mlýnské a Židovické ulici. Roudnice tak má již sedm těchto moderních odpadových zařízení. Stále se však potýká s bezohledným odkládáním odpadu.

Roudnice nad Labem: Měníme nevzhledné kontejnery za moderní alternativu
Foto: archív autora
Popisek: Roudnice nad Labem

Předmětem projektu bylo vytvoření dvou stanovišť polozapuštěných kontejnerů pro separovaný odpad v  Mlýnské ulici, kde nahrazuje klasické kontejnery v blízkosti katolického kostela a dále v lokalitě Podlusk, konkrétně ulici Židovická.

„Dlouhodobě se v  Roudnici snažíme o  nahrazování mnohdy nevzhledných a  zapáchajících kontejnerů jejich alternativou v  podobě podzemních nádob. Výchozím požadavkem pro jejich umístění je vždy nalezení lokality, kde nedojde k  narušení stávajících inženýrských sítí. Jedná se o moderní a kvalitní řešení, které nám vydrží na mnoho let a věřím, že s  ním budeme spokojeni,“ řekl místostarosta Mgr. Jiří Řezníček.

V obou případech byly zvoleny tři nádoby systému Molok na papír (5?m3), sklo (3?m3) a plast (5?m3), při vývozu vyzdvihované zvedacím zařízením. Konstrukce a  mechanismus obou typů kontejnerů je shodně navržen na desítky let provozu. Liší se tedy jen tvarem a designem zevního obalu. Zakázka o  celkové ceně 845 988?Kč vč. DPH byla realizována firmou GKR STAVBY, s. r. o.

Roudnice se však stále potýká s bezohledným odkládáním odpadu nejen v blízkosti některých z těchto moderních stanovišť, ale i běžných kontejnerů. Jedno z takových míst se nachází právě nedaleko Mlýnské ulice u budovy gymnázia.

"Bohužel se stále častěji setkáváme s bezohledností občanů, kteří odpad ledabyle odkládají vedle kontejnerů v proluce u gymnázia. Paradoxně přitom nevyužívají nového stanoviště v Mlýnské ulici. Snažíme se veřejnosti v tomto směru vyjít maximálně vstříc, proto již došlo k vyjednání posunu zákazové značky Povodí Labe, která dosud bránila vjezdu až k nim," uvedl místostarosta Řezníček.

Hlavním opatřením, které by v tomto mělo přinést změnu, má být využití mobilních kamerových bodů městské policie. K jejich použití za tímto účelem došlo poprvé v lokalitě Na Čihadlech a nyní by měly být umisťovány i do dalších problematických míst.

"O pořádek se sice pravidelně starají pracovníci Roudnických městských služeb, nicméně nepovažuji to za řešení. Vzhledem k množství a složení odpadu, které kolem sběrných míst nacházíme, je patrné, že se nejedná jen o bezohlednost běžných občanů, ale i místních podnikatelů. Odpad z provozoven na tato místa, tím spíše mimo sběrné nádoby, rozhodně nepatří. Nasazení kamer snad alespoň některé z nich přiměje se příště zamyslet, jak s ním nakládají," dodal  místostarosta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ostrava: Letošní soutěž o Stavbu roku přináší zásadní novinku

11:38 Ostrava: Letošní soutěž o Stavbu roku přináší zásadní novinku

Od roku 1994 vyhlašuje statutární město Ostrava soutěž s názvem „Ostravský dům roku“. Je pro investo…