Semily: Podkrkonošská slavnost úrody Semilský pecen nabídne bohatý program

1. 9. 2017 19:00

Na semilském Ostrově se v sobotu 9. září t.r. uskuteční již počtrnácté Podkrkonošská slavnost úrody pod názvem Semilský pecen. I tentokrát je pro návštěvníky připraven bohatý program.

Semily: Podkrkonošská slavnost úrody Semilský pecen nabídne bohatý program
Foto: Luděk Kovář, Wikimedia Commons
Popisek: Semily
reklama

Na semilském Ostrově se v sobotu 9. září t.r. uskuteční již počtrnácté Podkrkonošská slavnost úrody pod názvem Semilský pecen. I tentokrát je pro návštěvníky připraven bohatý program. Nebude v něm chybět dožínkový průvod městem, expozice hospodářských zvířat, ukázky historické i současné zemědělské techniky, rukodělné dílničky i závod na koloběžkách.

Před slavnostním zahájením Pecnu proběhne tak jako každý rok ekumenická bohoslužba, na níž vystoupí pěvecký sbor Jizerka, poté projde městem dožínkový průvod vedený kněžnou Libuší a její družinou, vyhrávat do kroku bude kapela Semilská 12. Průvod zamíří na Ostrov, kde bude Pecen slavnostně zahájen. Zde se kromě zemědělců a řemeslníků budou prezentovat také regionální spolky a sdružení. Pecen pochopitelně patří řemeslnictví a výrobkům z regionu - návštěvníci tak ochutnají nejrůznější regionální potraviny, medovinu a další dobroty.

V předvečer Pecnu nebude chybět tradiční Ďolík fest, na němž se představí žáci konzervatoří, uměleckých škol i ostatní kumštýři, od 21 hodin před zámkem zahraje Varmužova cimbálová muzika.

Pecen si užijí velící i malí

Hlavní program Pecnu je připraven na sobotu, kdy na Ostrově a podiu před zámkem proběhne pestrý program. Zatímco páteční podvečer patřil převážně kultuře, sobotní dopoledne na Ostrově už bude patřit zábavě. Pecen si prostě užijí velící i malí, bez rozdílu data narození. Těšit se mohou na slavnostní vyhlášení hned několika soutěží - Podivíni mezi plody a druhý ročník soutěže o nelepší doma upečený řemeslný chléb s názvem Dobrý pecen.

Odpoledne před zámkem opanují muzikanti všech hudebních žánrů. Nejprve vystoupí mítstní dechová hudba pod vedením kapelníka Daniela Bismilera Semilská 12, hned vzápětí zazní pásmo písniček Michala Davida z muzikálu Decibely lásky, hvězdou programu bude zpěvačka Eva Pilarová, kterou na podiu vystřídá LOLA, kapela hrající alternativní pop. Večer zakončí rocková zábava v podání SVR.

Nenechte si ujít Semilský pecen – jste srdečně zváni!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karlovy Vary: Modernizujeme veřejné osvětlení

8:36 Karlovy Vary: Modernizujeme veřejné osvětlení

Stovky svítidel veřejného osvětlení v Karlových Varech prochází obnovou. Do nápravy špatného technic…