Více než 150 návštěníků vystoupalo na městksou věž během pátečního otevření. Během prohlídky věže měli návštěvníci možnost se seznámit s historií věže a hodinového stroje, u kterého probíhal zajímavý výklad. Před vstoupením na ochoz věže ještě mohli zájemci navštívit bývalou zvoníkovu místnost, kde byla připravena prezentace rekonstrukce středu náměstí - dokumentace archeologického průzkumu, novinové články, fotografie náměstí před a po rekonstrukci, informace o získání ceny Presta - prestižní stavba jižních Čech. Celodenní akci připravilo infocentrum spolu s Odborem památkové péče MěÚ Soběslav.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku

_profil_top.jpg)
