Sokolov: Krušnohorská hřebenovka bude mít turistické značení

30.10.2020 18:35

Na základní vyznačení a také na infrastrukturu hřebenové trasy Krušných hor – západ získá Klub českých turistů z krajského rozpočtu dotaci 150 000 korun.

Sokolov: Krušnohorská hřebenovka bude mít turistické značení
Foto: wikipedia
Popisek: Sokolov.
reklama

Jedná se o propojení hřebenových partií českých hor a společné vytvoření nejdelší hřebenové trasy v Čechách, a to s možností propojení s německou hřebenovou trasou Kammweg.Projekt zahrnuje vybudování tras, vybavovacího a informačního systému, odpočinkových míst, zajištění marketingu a další aktivity.

Anketa

Zaslouží si herec Josef Dvořák státní vyznamenání?

88%
12%
hlasovalo: 17830 lidí

„Jde o jeden z významných projektů rozvoje cestovního ruchu, protože bychom díky němu propojili hřebeny od Aše až po Ústecký kraj. Hřebenovka by sloužila turistům, cyklistům, v zimě běžcům na lyžích, řešila by dopravu, ale zároveň by respektovala zvláště chráněná území a cenné přírodní oblasti. Proto jsme už loni podpořili tuto aktivitu částkou 70 tisíc korun na zpracování studie, která mapovala trasu Krušnohorské Hřebenovky. Letos jde krajská dotace na základní vyznačení, bude třeba vybudovat infrastrukturu, v budoucnu informační systém, odpočinková místa, zajistit marketing,“ uvedl hejtman Petr Kubis.

Návštěvníci hor by měli mít možnost zaparkovat auta na odstavném parkovišti a dostat se k cílům, které si vyhlédli. Připraveno přitom pro ně bude zázemí v podobě možnosti občerstvení či toalet. Projekt kraj zařadil jako podpůrný v rámci svých strategických aktivit a chtěl by na něj v případě možnosti získat peníze z EU.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroměříž: ZŠ Zámoraví využije k výuce opravený skleník a nový altán

7:35 Kroměříž: ZŠ Zámoraví využije k výuce opravený skleník a nový altán

Město připravuje stavební úpravy objektu skleníku v zahradě Základní školy Zámoraví. V rámci plánova…