Sokolov: Třináctka Horňák poteče proudem na Den horníků

04.09.2021 18:41 | Tisková zpráva

Povedlo se, je jak má být. Můžeme čepovat. Takový byl verdikt starostky Renaty Oulehlové a místostarostů Ladislava Sedláčka a Jana Picky, poté co ochutnali pivo, připravené pro letošní Den horníků.

Sokolov: Třináctka Horňák poteče proudem na Den horníků
Foto: wikipedia
Popisek: Sokolov.

Horňák ze sokolovského pivovaru Permon vaří v pivovaru vždy výhradně pro tuto akci. Vloni bohužel Den horníků pořádaný v obvyklé podobě překazila koronavirová opatření. Ale letos je zpět včetně Horňáku.

Tradiční sokolovské oslavy, kde se bude spodně kvašené třináctistupňové pivo Horňák čepovat, se tentokrát konají v sobotu 11. září.

Na úspěch Dne horníků i várky Horňáku si představitelé města připili se sládkem Janem Radou. Horňák obsahuje 5,2 procenta alkoholu. Je nefiltrovaný, nepasterovaný a má světle nazlátlou barvu. Je o trošku více nachmelený, má hořčejší chuť. Produkci slavnostního ležáku obnovili v Sokolově v roce 2015 u příležitosti 90. výročí otevření Hornického domu. Autorem názvu Horňák je místostarosta Ladislav Sedláček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ostrava: Unikátní umělecká platforma v industriálním areálu

15:47 Ostrava: Unikátní umělecká platforma v industriálním areálu

V historickém areálu bývalého dolu Trojice na Těšínské ulici v Ostravě vznikl showroom unikátní mult…