Sokolov: U Svatošek už přejdete řeku Ohři po novém mostě

08.11.2020 21:08

Řeku Ohři poblíž Svatošských skal překlenul nový most, který už slouží všem turistům i cyklistům. Nový most v hojně navštěvovaném místě nechal postavit Karlovarský kraj a doplnil dřevěnou lávku, která je ve špatném technickém stavu. Moderní konstrukce slouží také pro potřeby záchranářů. Kraj na akci vynaložil 24, 5 milionu korun včetně DPH.

Sokolov: U Svatošek už přejdete řeku Ohři po novém mostě
Foto: wikipedia
Popisek: Sokolov.
reklama

„Kolaudační souhlas s užíváním stavby jsme dostali 21. října. Nová lávka se těší pozornosti cyklistů i turistů a určitě bude velmi vytížená v jarním a letním období. Navíc je určena i pro průjezd sanitek v případě, že by bylo nutné rychle zasáhnout i s ohledem na blízký areál, který navštěvují rodiče s dětmi,“ uvedl náměstek hejtmana Dalibor Blažek.

Stavbu lávky prováděla na základě výsledku zadávacího řízení společnost Metrostav v období od konce ledna do začátku října 2020. Visutá konstrukce lávky je ocelová s dřevěnou mostovkou z dubu a modřínu, dalším použitým materiálem se stal beton pro spodní stavbu a kámen pro obklady opěr. Hlavním vizuálním prvkem je dřevěné zábradlí z modřínu ve tvaru ondřejských křížů. Celková délka přemostění je 61,5 metru.

Karlovarský kraj potřeboval pro stavbu nové lávky získat pozemky, které byly součástí areálu v majetku České pošty. Původně se s vedením České pošty nemohl shodnout na ceně, za kterou by prodala pozemky potřebné ke stavbě a ty, na nichž se nachází dětský areál. Nakonec vše vyřešil bezúplatný převod pozemků do majetku kraje. „Bezúplatný převod se povedl díky opakovaným jednáním exhejtmanky Jany Mračkové Vildumetzové s měnícími se ministry vnitra a ministryní financí. Kraj tak ušetřil částku 8,7 milionu korun, kterou bývalý majitel pozemku, tedy podnik Česká pošta, požadoval,“ dodal náměstek hejtmana.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Domažlice: Názvy autobusových zastávek budou revidovány

21:49 Domažlice: Názvy autobusových zastávek budou revidovány

Připravuje se revize názvů domažlických autobusových zastávek, které nemají aktuální vypovídací hodn…