Šternberk: Město rozšiřuje kamerový systém o pět kamerových bodů

05.12.2020 11:44

Městský kamerový systém funguje ve Šternberku již dvacet let a ke své činnosti jej využívá nejen městská policie, ale i Policie České republiky.

Šternberk: Město rozšiřuje kamerový systém o pět kamerových bodů
Foto: wikimedia.org/Miloš Hlávka
Popisek: Šternberk
reklama

Jelikož v současné době je již technická úroveň stávajícího systému do značné míry překonána, rozhodlo se vedení města podpořit jeho renovaci a rozšíření.

V této souvislosti byla v minulém roce komisí prevence kriminality rady města vyhlášena veřejná anketa, ve které mohli občané města prezentovat své návrhy na umístění dalších kamer.  Výsledek ankety se výrazně shodoval s návrhy míst, které vytipovala Městská policie Šternberk.

„Ve městě bylo donedávna v provozu deset kamerových bodů, od listopadu letošního roku jich přibylo dalších pět. Nově tedy budou monitorovány lokality v prostoru všech tří základních škol, dále ulice Bezručova a také parkoviště u hřbitova, kde docházelo v minulosti v mnoha případech ke krádežím vloupání do motorových vozidel“, upřesnil místostarosta Libor Šamšula. 

„Rozšíření a renovaci kamerového systému jsme se rozhodli realizovat nejen za účelem zajištění bezpečnosti v uvedených lokalitách, ale především z důvodů prevence kriminality a dalších nežádoucích jevů na území města. Zmíněná akce je financována jak z prostředků města Šternberka, tak i z dotace, kterou poskytl Olomoucký kraj“, uvedl dále místostarosta.

I v dalších letech město plánuje kamerový systém dále rozšiřovat podle aktuální bezpečnostní situace. Cílem je zprovoznit na území města kolem třiceti kamerových bodů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihlava: Víc než stoletá kaplička v Kosově trpí vlhkostí, místo dveří má proto nově mříže

14:56 Jihlava: Víc než stoletá kaplička v Kosově trpí vlhkostí, místo dveří má proto nově mříže

Kapličku Panny Marie v jihlavském Kosově se snaží majetkový odbor města chránit před vlhkostí. Místo…