Šumperk: Dům dětí bude po rekonstrukci sloužit k bydlení

12.05.2021 7:35

Bývalý Dům dětí U radnice na náměstí Míru v Šumperku má nového majitele. V dražbě, která proběhla na půdě radnice, jej koupil šumperský rodák Martin Pacák. Za dům v historické části města nabídl 8,2 milionu korun.

Šumperk: Dům dětí bude po rekonstrukci sloužit k bydlení
Foto: Archiv autora
Popisek: Šumperk, pohled z radniční věžě
reklama

„Musím přiznat, že jsem velký obdivovatel historických domů a v této oblasti se pohybuje i moje podnikání. Nakupuji a revitalizuji historické domy, ve kterých buduji byty. Stejný záměr mám i s domem u radnice,“ prozradil podnikatel, který po studiích opustil Šumperk a nyní podniká v Olomouci.

Potvrdil, že Šumperk zná velice dobře a ví, že ve městě je nedostatek bytů. „Do budování bych se proto chtěl pustit co nejdříve. Pokud půjde vše dobře, s revitalizací bych chtěl začít do půl roku,“ uvedl Martin Pacák. Podle něj je dům ve velice dobrém stavu, město mu zároveň předalo podrobnou dokumentaci, která mu cestu k rekonstrukci zjednoduší. V plánu má vybudovat čtrnáct apartmánů o velikosti zhruba 60 m2 (2+KK), v přízemí zůstanou obchodní prostory. Ještě není rozhodnut, zda byty prodá, nebo zda je bude pronajímat.

„Vím, že dům je historickou kulturní památkou, rekonstrukce bude vedena citlivě a domnívám se, že i díky tomu bude náměstí zase o něco krásnější,“ doplnil podnikatel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České Budějovice: Školáci v Matici mají nové učebny

7:34 České Budějovice: Školáci v Matici mají nové učebny

Půdní vestavba v základní škole směrem do ulice Matice školské navazuje na tu stávající do ulice Kom…