Šumperk: Lesní hřiště je otevřené, otestovaly jej děti z MŠ Sluníčko

05.06.2021 17:28

„Jé tady je to krásné. To mě baví. Sem musím vzít rodiče,“ pokřikovali jeden přes druhého předškoláci z MŠ Sluníčko ve Vrchlického ulici, když dorazili na právě otevřené lesní hřiště v Čarovném lese.

Šumperk: Lesní hřiště je otevřené, otestovaly jej děti z MŠ Sluníčko
Foto: sumperk.cz
Popisek: Náměstí v Šumperku

„Děti, právě jsme pro vás toto hřiště dokončili a vy jste první, kdo si je může otestovat. Je to dárek pro vás ke Dni dětí,“ řekl starosta Tomáš Spurný, který předškolákům donesl další drobné dárky a vyzval je, ať si hřiště otestují. Část malých návštěvníků si běžela prohlédnout domeček a mraveniště, další se pustili do zdolávání lanových překážek a loupežnické věže, největší skupina se vrhla na vodorovnou síť nataženou mezi akátovými kůly.

Děti pak vedení města poděkovali krátkou písničkou (viz video).

Svou obratnost si otestoval na lanových překážkách i starosta Tomáš Spurný s místostarostou Jakubem Jirglem. „Je škoda, že zde již zanechali svůj podpis sprejeři. Doufám, že zde nepřibydou další,“ krčil rameny Jakub Jirgl.

Lesní hřiště v čarovném lese je stylizováno do podoby loupežnické osady, nacházejí se zde nízké lanové překážky, loupežnická věž, domeček a mraveniště. Sloužit by mělo pro děti od 3 do 15 let. Hlavními stavebními prvky bylo akátové dřevo a kvalitní polypropylenová lana, povrch hřiště je opatřen vrstvou z pilin, které bezpečně utlumí pád z překážky.

Výstavba hřiště přišla na zhruba 750 tisíc korun, městu se podařilo získat stoprocentní dotaci z Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sokolov: Uzavření části ulice Závodu míru zrychlí stavbu kruháče

8:38 Sokolov: Uzavření části ulice Závodu míru zrychlí stavbu kruháče

V době od 20. září do 25. října bude uzavřena část ulice Závodu míru od křižovatky se silnicí II/210…