Šumperk: Na mobilu vyťukáte číslo a galerie se otevře

08.08.2020 6:32

Na mobilu vyťukáte telefonní číslo, které je na dveřích, v zámku to cvakne a můžete vstoupit. Takto funguje první samoobslužná galerie, která se ve čtvrtek otevřela v klasicistním altánu u klášterního kostela v Radniční ulici.

Šumperk: Na mobilu vyťukáte číslo a galerie se otevře
Foto: Archiv autora
Popisek: Šumperk, pohled z radniční věžě
reklama

Automatický kód funguje pouze během návštěvní doby, která je od dubna do října 8.00 – 18.00. Když návštěvník vstoupí do místnosti, zapnou se světla a zároveň se spustí bezpečnostní kamerový systém, který je vybaven i kouřovým čidlem. Návštěvník si prohlédne výstavu a po jeho odchodu se altán znovu uzamkne. Vstup do galerie je zdarma, zájemci mohou poslat dárcovskou SMS. 

Pavilon je kulturní památka, která je v majetku PMŠ a.s. Jde o drobnou, ale krásnou stavbu, která dlouhé roky nenašla adekvátní využití. Se svolením majitele objektu, kterým je PMŠ, a Města Šumperka ve spojení s Eagle Gallery bude objekt zpřístupněn veřejnosti jako Galerie Pavilon – Kabinet fotografie a malého umění. Pro tyto účely byl objekt kompletně opraven a nově vybaven výstavním fundusem. Na programu galerie budou především autorské i tematické výstavy kvalitních fotografií. 

O premiérovou výstavu se postaral fotograf Ivan Prokop, který osobně zahájil výstavu s názvem …byl jsem při tom. Jeho „hudební fotografie si budou moci zájemci prohlédnout do 27. září.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihlava: Vedení města se distancuje od jednání a výroků trenéra Dukly

21:21 Jihlava: Vedení města se distancuje od jednání a výroků trenéra Dukly

Vyjádření vedení města k postojům a výrokům trenéra A týmu Dukly Jihlava