Třebíč: U Kuchyňky vznikne nová křižovatka

26.06.2014 9:10 | Zprávy

Kromě přestupního terminálu v prostoru vlakového nádraží bude letošní rok významnou dopravní stavbou v Třebíči křižovatka u rybníka Kuchyňky.

Třebíč: U Kuchyňky vznikne nová křižovatka
Foto: rep
Popisek: Třebíč

Město plánuje zkapacitnění silnice přes Poušov včetně výstavby dvou nových mostů. První etapou této velké investice bude nová křižovatka. Vznikne tím bezpečné a pohodlné propojení Račerovické ulice s místní komunikací do čtvrti Poušov. Napojení jednotlivých ulic v dopravním uzlu na hrázi rybníka je totiž v současné době mimo veškeré dopravní normy.

Nová křižovatka bude mít tvar písmene „T“. Vozovka se rozšíří ze současných asi 5 metrů na 6,5 metrů a vzniknou odbočovací pruhy. Nutností budou přeložky inženýrských sítí. Podél vozovky nechá město udělat chodník, který bude přivádět chodce k zahrádkám pod garážemi. V první etapě se letos postaví křižovatka a úsek 150 metrů silnice dolů do údolí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: trebic.cz

Mgr. Barbora Rázga byl položen dotaz

Co myslíte tou moderní a živou Prahou?

Podle mě je Praha krásná právě tím, že je historická a nejsem pro, aby se tu stavěli třeba moderní mrakotrapy apod. Taky si nemyslím, že je v Praze málo živo, podle mě je tu mnohdy naopak živo až moc a turisti tu dělají bordel, opíjí se, hulákají.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zlín: Zdenka Wasserbauerová získala od prezidenta medaili Za zásluhy

22:42 Zlín: Zdenka Wasserbauerová získala od prezidenta medaili Za zásluhy

Mezi osmačtyřiceti osobnostmi, kterým prezident republiky Petr Pavel udělil včera ve Vladislavském s…