Polední trik selhal. Němci sledují raketový růst cen paliv

04.04.2026 17:22 | Monitoring
autor: Miloš Polák

Spolková vláda v Berlíně přišla s nařízením, že od 1. dubna se mohou ceny paliv u čerpacích stanic zvedat jen jednou denně. Konkrétně vždy v poledne. Snižovat se mohou kdykoliv. Kabinet Fridricha Merze si od tohoto opatření sliboval, že alespoň částečně zkrotí ceny pohonných hmot. A tvrdě narazil.

Polední trik selhal. Němci sledují raketový růst cen paliv
Foto: Youtube/TalkShowsCentral
Popisek: Zásobníky ropy

Nejčtenější německý deník Bild upozorňuje, že ceny pohonných hmot letí již čtvrtý den raketově vzhůru. Spolková vláda přišla v závěru března s tím, že ceny pohonných hmot bude možné na čerpacích stanicích zvyšovat jen jednou denně. Vždy v poledne. A deník Bild hned v titulku svého článku upozorňuje, že ceny paliv každé poledne trhají rekordy a překonávají předchozí dny.

„Po poledni stojí Super 2,29 eura za litr, Super E10 2,23 eura a nafta 2,49 eura v průměru v celostátním měřítku. To znamená, že ceny jsou vyšší než včera ve stejnou dobu. Na Velký pátek byly ceny po poledni 2,28 eura za Super (prémiový bezolovnatý benzín), 2,22 eura za E10 (koncentrovaný bezolovnatý benzín) a 2,46 eura za naftu. Zejména ceny nafty vynikají: během jediného dne se zvýšily o 3 centy. V sobotu: v 11:55 stál Super 2,21 €, E10 2,16 € a nafta 2,39 €. Během několika minut se ceny zvýšily až o 10 centů za litr! Pro řidiče se tankování stává stále dražší pastí,“ napsal server německého deníku.

Server SWR.de upozornil, že ceny ropy ovlivňují i směnné kurzy dolaru a eura.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Martin Kuba byl položen dotaz

Sociální sítě

Opravdu si myslíte, že sociální sítě ubližují dětem? Proč se o nich neustále mluví jen negativně. Ano, je třeba děti hlídat a vést k tomu, jak se pohybovat na internetu, ale zamezit jim přístup k sociálním sítím nebo nějak omezovat to, aby používali internet podle mě není správná cesta. Doba je pros...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ODS je v tranzici, baví se Holec. Skončí jedna velká lež

13:56 ODS je v tranzici, baví se Holec. Skončí jedna velká lež

Debata o přijetí eura na sobotní ideové konferenci ODS rozvířila reakce. Komentátor Petr Holec tvrdí…