Třebíč nabízí snížení nákladů na energie pro domácnosti i podnikatele

02.05.2013 6:31

Přihlaste se na radnici do elektronické aukce.

Třebíč nabízí snížení nákladů na energie pro domácnosti i podnikatele
Foto: rep
Popisek: Třebíč

 

Chcete snížit náklady na domácnost i podnikání? Město pro vás zajistilo příležitost snížit náklady na elektrickou energii a zemní plyn. Za tuto službu nehradíte žádné poplatky. 
 
Za posledních pár let se ceny energií neustále zvyšují. A proto se město Třebíč rozhodlo jít podobným směrem, jako některá další města a obce, a poskytnout svým občanům i podnikatelům možnost zapojit se do elektronické aukce na dodavatele energií. 
 
„Jako první v České republice přišlo s touto službou pro občany město Říčany letos v lednu. Lidé v podstatě nemají jinou možnost, jak výrazněji snížit ceny energií. Proto jsme se rozhodli elektronickou aukci pro všechny zájemce zajistit,“ uvedl místostarosta Pavel Pacal. V Říčanech se to povedlo o 15% v elektrické energii a o 30 % v plynu.
 
Jedná se v podstatě o elektronickou dražbu, ve které dodavatelé přes internet snižují své nabídky a snaží se tak získat zakázku a klienta. Výhodou tohoto způsobu nakupování je průhlednost celého průběhu nákupu a navíc fakt, že dodavatelé o svého klienta férově soutěží. 
 
„Síla každého klienta je v tom, jak velký objem zakázky dodavatelům na trhu nabízí. Čím větší je poptávka, tím lepší ceny samozřejmě mohou dodavatelé nabídnout,“ uvedl Vítězslav Grygar, ředitel společnosti eCENTRE, která aukci na dodavatele v Třebíči bude zajišťovat. 
 
Přihlásit se mohou jednotlivé domácnosti, bytová sdružení i podnikatelé. Pořádající firma pak všechny sdruží, stanoví přesné podmínky, které musejí dodavatelé dodržet, a osloví všechny dodavatele energií na trhu, aby o „balík“ domácností soutěžili v on-line elektronické aukci.  
 
Pro občany i podnikatele je tato služba úplně zdarma. Pořadatelské firmě neplatí za zprostředkování e-Aukce nic ani město. Aukční poplatek zaplatí firmě po ukončení aukce dodavatel, který e-Aukci vyhraje.
 
Chtějí-li se občané či podnikatelé do e-Aukce energie zapojit, je třeba:
Aby podepsali smlouvu s pořadatelskou firmou eCENTRE. Tato smlouva je bezúplatná a definuje práva a povinnosti obou stran.
Aby pořadatelské firmě předali pouze kopii smlouvy se stávajícím dodavatelem elektřiny či zemního plynu, včetně všech případných dodatků, a dále kopii ročního vyúčtování energií a sdělení, jakou formou budou za energie dodavateli platit.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: trebic.cz

Z jakých čísel při svých odhdech vycházíte?

Podle odhadů exministryně financí a šéfky poslanců hnutí ANO Aleny Schillerové si příští rok čtyřčlenná rodina připlatí kvůli vyšším daním 100 tisíc korun. Ptám se, protože každý tvrdí něco jiného, určitě na tom nezbohatneme, ale jak jste dospěla k čísu právě 100 000?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zlín: Do ulic se vrací běžci, půlmaraton v neděli významně omezí dopravu

22:31 Zlín: Do ulic se vrací běžci, půlmaraton v neděli významně omezí dopravu

Festivalový půlmaraton v neděli 4. června omezí nebo zcela uzavře několik zlínských ulic, změny se o…