Třebíč nechá rozšířit parkoviště u polikliniky v Domcích

01.06.2013 10:32

Nedostatek parkovacích kapacit je palčivým problémem většiny měst a nevyhýbá se ani Třebíči. Jedním z míst, kde by se situace měla výrazně zlepšit, je prostranství před poliklinikou ve čtvrti Horka-Domky.

Třebíč nechá rozšířit parkoviště u polikliniky v Domcích
Foto: rep
Popisek: Třebíč
reklama
„V rámci projektu Integrovaného plánu rozvoje města budeme letos moci uskutečnit zvětšení parkoviště u polikliniky ve Vltavínské ulici. V dopoledních hodinách tam bývá problém zaparkovat. K současným 150 stáním přibude 31 nových. Věříme, že zvýšením kapacity rozšíříme lidem možnost pohodlně navštěvovat centrum lékařských služeb,“ řekl místostarosta Pavel Pacal za odbor správy majetku a investic města, který bude akci realizovat.
 
Nová zpevněná stání vzniknou v jižní části lokality u autobusové otočky. Na dosud rozježděné blátivé prostranství, které se promění v odvodněnou asfaltovou plochu, jsou mnozí řidiči zvyklí stavět provizorně své vozy již delší dobu. Stavební práce proběhnou v době letních prázdnin. „Výběrovým řízením byla vybrána firma, která provede dílo za 1.150.000 korun. Tato částka je na asi 50 procentech projektové ceny,“ pochvaloval si místostarosta Pavel Pacal úsporu. Finanční efekt je o to zajímavější, že radnice pokryje většinu nákladů z evropské dotace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: trebic.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihlava: Co s parkováním ve městě?

19:08 Jihlava: Co s parkováním ve městě?

Radní Jihlavy David Beke představuje návrhy pro parkovací koncepci města