Třinec: Nádob na odpad přibývá a jsou větší

29.03.2021 21:23 | Zprávy
autor: PV

Roste množství odpadů z domácností. Zvýšenou spotřebu a konzumní způsob života ještě doplnila covidová opatření a čas, který lidé tráví doma. Odpadářské firmy jsou nyní přetížené. Přestože samy bojují s nařízenými karanténami a zvýšenou nemocností, více sváží, častěji uklízejí nepořádek kolem nádob a likvidují černé skládky.

Třinec: Nádob na odpad přibývá a jsou větší
Foto: wikipedia
Popisek: Třinec

„Za posledních šest měsíců jsme svezli o 279 plných popelářských aut více než ve srovnatelném období před rokem. Každý měsíc je v černých nádobách na směsný komunální odpad průměrně o 35 tun odpadu více. Za poslední půlrok došlo k navýšení svozu plastů o téměř 11 tun, papíru a skla identicky o 29 tun. Roste množství vytříděného bioodpadu. Za posledních šest měsíců jsme ho svezli o úctyhodných 661,5 tun více. To je ekvivalent 158 plných vozidel,“ říká Tomáš Ondraszek, vedoucí komunálních služeb společnosti SMOLO CZ s tím, že po dohodě se samosprávami společnost navyšuje dle možnosti kapacitu nádob na tříděný odpad.

Navyšují se i objemy nádob

Například v Třinci společnost vyměňuje žluté, modré i zelené nádoby na násobně větší nebo přidává další. „Dle dispozic Magistrátu města Třince v některých lokalitách měníme klasické nádoby na papír, sklo a plasty o objemu 1,1 m3, na které byli lidé zvyklí, za více než dvojnásobně velké. Ale ani ty původní nepůjdou do sběru, doplníme nimi místa, kde si lidé přáli zvýšený svoz,“ doplňuje Ondraszek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Louny: Nová ambulance denzitometrie

22:41 Louny: Nová ambulance denzitometrie

Od července bude na poliklinice v Lounech nově k dispozici ambulance denzitometrie.