Třinec: Svoz bioodpadu přechází na „zimní“ režim

24.11.2020 10:11

V Třinci a dalších obcích na Třinecku proběhne tento týden poslední svoz bioodpadu v „letním“ režimu, tedy jednou za dva týdny. Od prosince až do konce března se bude obsah hnědých nádob vyprazdňovat jednou za měsíc.

Třinec: Svoz bioodpadu přechází na „zimní“ režim
Foto: wikipedia
Popisek: Třinec
reklama

„Kapacitu bio-popelnic a četnost jejich svozu nastavuje vždy obec nebo město. Pravidelné svozy jednou za dva týdny jsou v Třinci a dalších obcích (Hnojník a Milíkov), které v regionu svážíme, nastaveny do konce listopadu, obdobně jako jinde v Česku. Od začátku prosince do konce března probíhá tato služba v Třinci a Milíkově jen jednou měsíčně. V zimě svozy provádíme vždy v první sudý (celý) týden v měsíci. V tomto ročním období jsou již zahrady zazimovány, takže svážíme většinou jen kuchyňský odpad. V případě potřeby však dovedeme zajistit mimořádné svozy,“ uvádí Tomáš Ondraszek, vedoucí komunálních služeb ve SMOLO CZ, s.r.o.

Anketa

Získají koalice ODS/KDU-ČSL/TOP 09 a Piráti/STAN ve volbách sněmovní většinu?

12%
88%
hlasovalo: 13470 lidí

Naopak v centru obce Hnojníku přistaví odpadová firma na období zimní sezóny vždy velkou nádobu, kterou mohou občané bioodpadem plnit. Obsah se vyváží na pokyn obecního úřadu. Občané mají také možnost zbylý odpad ze zahrad odevzdat bezplatně ve sběrném dvoře. Provozní doba sběrných dvorů provozovaných skupinou SMOLO se ani v zimním období nezkracuje, jak je tomu jinde.

Společnost SMOLO CZ provozuje na Třinecku a Jablunkovsku více než 4300 nádob na bioodpad. Letos jen z Třince svezla více než 2525 tun biologicky rozložitelného odpadu, z Hnojníku 46 tun a z Milíkova 112 tun. Z obce Chotěbuz se v rámci kontejnerového svozu odebralo více než 80 tun bioodpadu. Z celkem téměř 3500 tun kompostovatelného materiálu se vyrobilo téměř 1200 tun kvalitního substrátu.

Informace o termínech svozu jsou zveřejněny ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vítkov: Město chystá rekonstrukci mostu i zatrubnění potoku Čermná

21:49 Vítkov: Město chystá rekonstrukci mostu i zatrubnění potoku Čermná

Městský úřad ve Vítkově oznamuje, že se připravuje rekonstrukce mostu ve Švermově ulici v místě křiž…