Třinečtí zastupitelé schválili rozpočet města

17.12.2016 10:35 | Zprávy
autor: PV

Město Třinec bude v příštím roce hospodařit s rozpočtem, který počítá s příjmy ve výši 553.505.300 Kč a výdaji 668.277.800 Kč. Rozdíl mezi příjmy a výdaji bude kryt výhradně z vlastních zdrojů, tj. z prostředků nevyužitých v roce 2016. Rozpočet na rok 2017 schválili zastupitelé na svém posledním letošním zasedání v úterý 13. prosince.

Třinečtí zastupitelé schválili rozpočet města
Foto: archív autora
Popisek: Třinec

Největší investice v nadcházejícím roce půjdou zejména do bezpečnostních opatření na komunikacích, chodníků, přechodů pro chodce, vodovodů a kanalizací či rozšíření hřbitova v Oldřichovicích. V plánu je například první etapa rekonstrukce parkoviště a chodníku na ulici Habrová na Sosně, rekonstrukce chodníku na ulici Těšínská, rekonstrukce zastávkového zálivu v Neborech u školy včetně nástupiště a chodníku, dále výstavba chodníků vyvolaných stavbou obchvatu Třince, zřízení přechodu pro chodce na ulici Kaštanové na Folwarku nebo nasvětlení přechodů na Jablunkovské ulici. Mezi další investiční akce, s nimiž počítá rozpočet na příští rok, patří například rozšíření hřbitova v Oldřichovicích, výstavba kanalizačního řadu v lokalitě Závist v Oldřichovicích, rekonstrukce budovy č.p. 360 v Neborech na nízkonákladové bydlení či doplnění dětských prvků v lesoparku.

„Při sestavování rozpočtu jsme vycházeli ze Strategického plánu města Třince, ze schváleného konceptu Chytrého města, ale také z údajů návrhu státního rozpočtu. Město se musí chovat jako dobrý hospodář a tyto podklady slouží k odpovědnému rozhodování. Při sestavování rozpočtu jsme se drželi při zemi, abychom mohli v průběhu roku investovat tam, kde bude potřeba. V rozpočtu se zatím nepromítly investiční akce, u nichž jsme dosud neobdrželi rozhodnutí o přidělení dotace. Pokud se bude vyvíjet příjmová stránka rozpočtu příznivě, máme připraven zásobník dalších akcí,“ uvedla starostka Věra Palkovská.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

22:41 Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

Na Krásné louce u Jizery se ve dnech 22. a 23. června uskutečnil druhý ročník preventivní akce Bezpe…