Učitelé v Bohumíně jsou na on-line výuku připraveni, znalosti předávají dětem

30.09.2020 13:48

Aktuální vývoj epidemické situace ukazuje, jak prozíravé je připravit se na distanční výuku. Podporu pro případné on-line vzdělávání mají i bohumínské základky.

Učitelé v Bohumíně jsou na on-line výuku připraveni, znalosti předávají dětem
Foto: mesto-bohumin.cz
Popisek: Bohumín
reklama

Místní akční skupina (MAS) Bohumínsko zajistila pro více než stovku kantorů z Bohumína a Rychvaldu školení, díky němuž se učí ovládat nejrůznější aplikace a jednotné virtuální prostředí. Nabyté znalosti následně předávají dětem ve třídách.

„Je zřejmé, že boj s koronavirovou infekcí je běh na dlouhou trať a dopady jejího šíření nás budou trápit i v následujících měsících. Považovali jsme za nutné, aby se naše školy důkladně připravily na vzdálený způsob vyučování, a to jak po stránce technické, tak po stránce znalostní. Proto jsme hned na začátku školního roku rozjeli v našich devítiletkách projekt Společná cesta k on-line výuce,“ říká za MAS Bohumínsko členka realizačního týmu projektu Pavla Skokanová.

Kantoři postupně procházejí školením, díky němuž se seznamují s jednotným virtuálním prostředím tak, aby nedocházelo k odlišnostem při výuce v jednotlivých předmětech. „To znamená, že všechny naše školy budou v případě on-line výuky využívat obdobný systém, díky tomu si budou moci učitelé předávat zkušenosti a vypilovat výuku tak, aby byla co nejefektivnější. Ačkoliv dálkové vzdělávání nemůže plně nahradit běžnou školní docházku, díky znalosti práce s moderními technologiemi budou moci pedagogové úspěšně provést žáky přechodným obdobím v případě, že by se opět museli vzdělávat z domova,“ míní Skokanová s tím, že školení je hrazeno z projektu Lepší klima pro Bohumínsko a náklady by neměly přesáhnout dvacet tisíc korun.

Nově nabyté znalosti už kantoři předávají žákům. Seznamují je s učením prostřednictvím internetu a prvky on-line výuky aplikují i do domácí přípravy. Dětem ve virtuálním prostředí zadávají různé mini projekty a úkoly. Co se týká technické vybavenosti, bohumínské školy pružně zareagovaly na příslib finanční podpory ministerstva školství na nákup notebooků a tabletů. „Kromě nich pořídily i další potřebné vybavení k on-line výuce, jako jsou digitální pera, kamery a další pomůcky,“ informuje místostarosta Bohumína pro oblast školství Igor Bruzl.

K poslednímu zářijovému dni jsou všechny bohumínské školy otevřené a ani žádná ze tříd není v karanténě. „V Bohumíně není epidemická situace závažná. Naše devítiletky nevyužily ani výzvy ministerstva zdravotnictví vyhlásit v pátek 25. září ředitelské volno, ve všech probíhala prezenční výuka. Doufáme, že příznivý stav vydrží co nejdéle,“ uzavírá Bruzl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Krnov: Zahrada nabídne aktivitní odpočinek i záplavu barev

6:32 Krnov: Zahrada nabídne aktivitní odpočinek i záplavu barev

Po dvou měsících skončily úpravy v zahradě u domova pro seniory v Rooseveltově ulici. Senioři se tak…