Uherské Hradiště se zařazuje do sítě chytrých měst

28. 2. 2021 12:39

Uherské Hradiště se zařazuje do sítě chytrých měst. Novinky z této oblasti nabízí na novém internetovém portále www.hradistechytre.cz.

Uherské Hradiště se zařazuje do sítě chytrých měst
Foto: Uherské Hradiště
Popisek: Uherské Hradiště
reklama

Chytré město (z angličtiny„Smart City“) je koncept, který využívá digitální, informační a komunikační technologie pro zvýšení kvality života ve městech. Zaměřuje se na efektivní využívání stávajících a hledání nových zdrojů, snižování spotřeby energií, eliminaci zátěží životního prostředí, optimalizaci dopravy a sdílení dat pro veřejné účely.

Také Uherské Hradiště se chce zařadit do kontextu nové digitální éry, aby fungovalo efektivněji, moderně, a aby nabídlo svým občanům zvýšení komfortu ve stěžejních oblastech života ve městě. Město bylo úspěšné se svou žádostí o dotaci na projekt „Využití konceptu Smart City a navazujících strategií k udržitelnému rozvoji města Uherské Hradiště“, který je zaměřen na zlepšení současného systému strategického řízení a tvorby strategických dokumentů místní samosprávy.

V rámci projektu je realizováno 8 koncepcí a jedna analýza:

  • Strategie Smart City
  • Informační strategie
  • Koncepce rozvoje veřejného osvětlení
  • Místní adaptační strategie na změnu klimatu
  • Strategie rozvoje kulturních a kreativních průmyslů
  • Koncepce rozvoje a řízení kultury
  • Koncepce rozvoje cestovního ruchu
  • Koncepce rozvoje a řízení sportu
  • Analýza a návrh optimalizace dopravy v klidu na sídlišti Východ

Díky projektu bude lépe plánován a realizován rozvoj města a bude posílena vzájemná spolupráce a komunikace mezi všemi aktéry rozvoje. Chceme rovněž zkvalitnit plánování ve veřejné správě a tím zlepšit kvalitu života a spokojenosti obyvatel města.

„Jde o konkrétní inovativní projekty šité na míru našemu městu. Inspirujeme se městy po celém světě a do tvorby zapojujeme odborníky z různých oblastí. Já osobně vnímám jako klíčové oblasti dopravu a následně energetiku. Očekávám, že opatření budou přínosná ve všech dotčených oblastech, a že jednoduchá a logická řešení usnadní práci a život občanům v našem městě,“ vyjádřil se starosta města Uherské Hradiště Stanislav Blaha.

Způsobilé výdaje jsou vyčísleny na 8,7 milionu korun, z toho dotace prostřednictvím Evropského sociálního fondu (Operační program Zaměstnanost) činí 95 % (tj. 8,3 milionu korun).

Pomozte nám vybudovat modernější město

Jedním z výstupů projektu je nový internetový portál Hradiště chytře (hradistechytre.cz). Na tomto webu naleznete novinky z oblasti Smart City, můžete se účastnit anket, seznámit se s důležitými koncepčními dokumenty a dozvědět se vše o novinkách z veřejných projednávání. Především se ale sami můžete podílet na nových chytrých řešeních, které bychom chtěli zavádět do praxe.

Budeme rádi, když s námi budete sdílet vlastní zkušenosti, potřeby a nápady. Názor veřejnosti je pro nás stěžejní. Věříme, že se vám nový portál bude líbit a že pro vás bude užitečným zdrojem informací a zajímavým komunikačním médiem mezi městem a vámi, a to nejen v oblasti moderních technologií. Protože o tom, co město skutečně potřebuje, by měli rozhodovat právě jeho obyvatelé.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Dopravní podnik ocenil pětici řidičů s miliony najetých kilometrů bez nehod

9:15 Hradec Králové: Dopravní podnik ocenil pětici řidičů s miliony najetých kilometrů bez nehod

Pětice hradeckých řidičů byla oceněna od Dopravního podniku města Hradce Králové v tradičním projekt…