Uherský Brod: Nepojízdná vozidla už nebudou hyzdit město

21.11.2020 21:10

V polovině listopadu byly na území města zahájeny odtahy vozidel, které jeví znaky autovraku a jejichž odstraňování z komunikací bylo v minulosti díky legislativním nejasnostem problematické.

Uherský Brod: Nepojízdná vozidla už nebudou hyzdit město
Foto: ub.cz
Popisek: Uherský Brod
reklama

V současné době lze již, po proběhnuté novele zákona č. 13/1997 (Sb. Zákon o pozemních komunikacích), vyzvat provozovatele vozidel, která stojí na komunikacích nebo parkovištích a mají více jak 6 měsíců propadlou technickou kontrolu k odstranění důvodu, pro který nesmí být vozidlo provozováno na pozemních komunikacích, nebo k tomu, aby takové vozidlo odstranil a odstavil mimo komunikaci.

V našem městě bylo tímto způsobem zatím vyzváno celkem 38 provozovatelů zjištěných vozidel, která byla na první pohled nezpůsobilá k dalšímu provozu na komunikacích k jejich odstranění. Dvě vozidla byla předána k dalšímu řešení Odboru životního prostředí.

Před samotným přistoupením k odtahům vozidel z komunikací bylo "zřejmě" provozovateli samotnými odstraněno 20 vozidel z tohoto celkového počtu. Jejich odstranění tak umožnilo rozšířit parkovací kapacity města o další parkovací místa a samozřejmě v neposlední řadě umožnilo vyčistit veřejná prostranství od těchto odstavených autovraků.

K první vlně odtahů bylo předáno celkem 11 vozidel, jejichž odtah byl zahájen dne 19. listopadu v ulici Na Láně, kde se aktuálně nacházely 2 autovraky. Další odtahované autovraky se pak nacházely např. v ulici U Olšavy, Šaripova, Šumická, Větrná, Dolní či na sídlišti Neradice.

V průběhu měsíce prosince by mělo být (v případě, že si je neodstraní provozovatelé sami) řešeno odtahem dalších 5 vozidel.

Všechna odtažená vozidla jsou převážena na smluvní odstavné parkoviště. Zde má majitel další možnost si odtažené vozidlo vyzvednout, a to do 3 měsíců. V případě, že tak ani v této lhůtě neučiní, řeší se prodej vozidel formou veřejné dražby. Pokud by se nepodařilo vozidlo prodat ani v této veřejné dražbě, čeká ho fyzická likvidace v zařízení určeném ke sběru, výkupu, zpracování, využívání nebo odstraňování autovraků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Frýdek-Místek: Oblíbené komentované výstupy na Lysou horu startují, objednat se můžete online

15:47 Frýdek-Místek: Oblíbené komentované výstupy na Lysou horu startují, objednat se můžete online

O pravidelné komentované výstupy na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd Lysou horu s průvodcem …