Ústí nad Labem: Dětem na Severní Terase slouží nový most

22.01.2019 16:31

Nový most, který spojuje dětský hrad a lanové centrum na dětském hřišti v Centrálním parku na Severní Terase byl v úterý otevřen.

Ústí nad Labem: Dětem na Severní Terase slouží nový most
Foto: mag-ul.cz
Popisek: Letecký pohled na město Ústí nad Labem

Po působivě vyhlížející lávce z kmenů, sítí, lan a dřevěných prken děti lehce překonají vzdálenost několika desítek metrů, která dělí obě největší atrakce hřiště. Pod dohledem primátora Petra Nedvědického lávku otevřeli starosta Severní Terasy Jaroslav Šimonovský a místostarosta Pavel Dufek. Oba hned provedli úspěšnou zatěžkávací zkoušku, což přihlížející děti z MŠ Větrná ocenily potleskem.

Nápad na propojení hradu a lanového centra vznikl vloni v létě, kdy se tehdejší primátorka Věra Nechybová s dalšími členy rady města přijela přesvědčit o postupu stavby hradu. Od zástupců stavební firmy se dozvěděla o možnosti postavit lanový most. „Byla jsem hned pro a nyní jsem ráda, že se tuto myšlenku podařilo realizovat. Vypadá to moc pěkně, přeji dětem, ať si tu užijí hodně zábavy,“ řekla Věra Nechybová při otevření lávky, na kterou město přispělo obvodu 300 000 korunami.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vsetín si připomene holocaust

21:16 Vsetín si připomene holocaust

Den památky obětí holocaustu a předcházení zločinů proti lidskosti si Vsetíňané mohou přijít připome…